Częstochowscy policjanci wspierają kolegów po fachu

17.03.2022

Częstochowscy policjanci wspierają kolegów po fachu

Częstochowscy policjanci zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i przekazali je kolegom po fachu dbającym o bezpieczeństwo w miejscowości Luboml na Ukrainie. Wśród przekazanych darów były między innymi najpotrzebniejsze medykamenty, opatrunki osobiste, suchy prowiant, wyposażenie taktyczne, koce, karimaty i śpiwory.

Od kilku tygodni w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie trwa zbiórka na rzecz policjantów z Ukrainy. Koordynuje ją przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Zawiązku Zawodowego Policjantów. – Dzięki zaangażowaniu policjantów, ale również pracowników cywilnych udało się zebrać najpotrzebniejsze medykamenty, opatrunki osobiste, suchy prowiant, wyposażenie taktyczne, koce, karimaty i śpiwory. W zbiórkę włączyli się także pracownicy Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS, którzy przekazali ukraińskim policjantom materiały opatrunkowe i podstawowe środki medyczne – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów. Funkcjonariusze dostarczyli zebrane materiały do Parczewa (województwo lubelskie), skąd tamtejsi policyjni emeryci ze związków zawodowych pojechali na Ukrainę i przekazali je na ręce podpułkownika Siergieja Nawaruka – zastępcy komendanta jednostki policji w miejscowości Luboml.

– To już kolejna taka akcja zorganizowana przez częstochowski garnizon. Wcześniej przedstawiciel z Parczewa osobiście odebrał zgromadzone rzeczy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Przewodniczący częstochowskich związków aspirat sztabowy Arkadiusz Kobiela zapowiada, że zbiórka będzie trwała tak długo, jak długo będzie potrzebna pomoc kolegom z Ukrainy, którzy codziennie narażają swoje życie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców – zapewnia podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły