Częstochowscy seniorzy celebrowali lato

25.07.2023

Częstochowscy seniorzy celebrowali lato

W miniony piątek częstochowskie środowisko senioralne celebrowało letni sezon podczas plenerowej imprezy w ogrodzie Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów. Były tańce, poczęstunek i konkursy!

Seniorzy świętowanie letniego sezonu rozpoczęli wczesnym popołudniem w ogrodzie Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Staszica 10. Spotkanie prowadziła Elżbieta Markowska, Prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, które zajmuje się m.in. prowadzeniem Centrum Aktywności. Na wydarzenie zaproszono prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, senatora ziemi częstochowskiej Wojciecha Koniecznego, przewodniczącą Miejskiej Rady Seniorów Ewę Pachurę oraz przedstawicielki i przedstawicieli Rady Miasta, wydziałów Urzędu Miasta zajmujących się m.in. sprawami seniorów oraz innych miejskich instytucji. – To nie miejsca tworzą klimat, ale ludzie –  mówił do uczestniczek i uczestników pikniku prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Cieszę się, że będę mógł na to powitanie lata odrobinę czasu spędzić tu z Wami i przejąć od Was trochę tej pozytywnej energii. Zarażajcie nią wszystkich!

Uczestnicy wydarzenia integrowali się podczas występów i konkursów, nie zabrakło oczywiście tańców i wspólnie wykonywanej zumby. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek.

Centrum Aktywności Seniorów prowadzone jest od 2013 przez Częstochowskie Amazonki. W ramach Centrum prowadzą one Dzienny Dom Pomocy Społecznej w przy ul. Staszica 10 dla osób w wieku senioralnym oraz starszych z niepełnosprawnością. Obok m.in. terapii zajęciowej i działalności Klubu Seniora, prowadzące Centrum organizują właśnie takie imprezy integracyjne, jak piątkowy piknik…

fot. Łukasz Kolewiński, UM Częstochowy

  • oprac. pn
Najnowsze artykuły