Częstochowski sztab – co, gdzie, kiedy podczas finału WOŚP

28.01.2023

Częstochowski sztab – co, gdzie, kiedy podczas finału WOŚP

– Fundacja WOŚP nie ma regionalnych ośrodków. Nasza siedziba mieści się wyłącznie w Warszawie. Sztaby WOŚP (organizowane podczas Finału) nie są regionalnymi ośrodkami Orkiestry. To miejsca, w których zrzeszają się ludzie chcący przygotować Finał w swojej miejscowości. Działają oni na rzecz Orkiestry, ale nie w jej imieniu – możemy przeczytać na stronie Fundacji. Tak jest i w Częstochowie.  Co znalazło się w programie?

Charytatywny hokej
KRUKI grają z WOŚP- pod takim hasłem znajdziemy hokejowe wydarzenie, które odbędzie się w Częstochowie! Minimalna wrzutka do puszki zapewni dobrą zabawę i pomoże wesprzeć inicjatywę. Podczas spotkania najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć na czym polega gra na lodzie, jak wygląda krążek i kij hokejowy. Po zabawie drużyna Kruki Częstochowa zagra w meczu pokazowym. Na lodowisku przy Boya-Żeleńskiego 6/8 w piątek od 20 hokeiści zapraszają na lód!

Otwórz serce na pomoc
Coroczne wydarzenie w Częstochowie planowane jest także na tę niedzielę! Rozpocznie się o godzinie 12 na pl. Daszyńskiego. Uczestnicy wspólnie przemaszerują na pl. Biegańskiego, gdzie będą czekały na nich kolejne atrakcje. Między innymi, najmłodsi mogą spodziewać się zabaw przygotowanych przez Macieja Juszczyka, animatora. Niech każdy weźmie ze sobą serca, małe, duże, papierowe i nie tylko. Do udziału zaproszeni są wszyscy! Organizatorzy planują, że w i w tym roku będzie kolorowo, głośno i radośnie.

Daj się złapać na pomaganiu
Do akcji włączają się fani wędkarstwa. W tej edycji Łowią z WOŚP-em! W niedzielę o 7 rano zbiorą się wszyscy chętni przy Łowisku Specjalnym Koła OKOŃ Wodociągi, które jest organizatorem spotkania. Chętni do wzięcia udziału muszą pamiętać o zgłoszenia poprzez SMS do Romana Kowalczyka pod numer telefonu 604 618 834 lub do Darka Kapinosa – 502 326 262. Żeby wziąć udział należy dokonać wpłaty w wysokości 100zł. Dyscypliny w jakich będą mierzyć się zawodnicy to spławik i feddar! Na koniec zawodów planowana jest licytacja.

Szybka jazda z MPK
– Z uwagi na 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wraz z Częstochowskim
Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprasza mieszkańców
naszego miasta na wspólne przeżycie wyjątkowej, przygody
komunikacyjnej – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD. 29 stycznia zostanie zorganizowana specjalna linia kursów MPK. Ochotnicy będą mieli okazję przejechać się zabytkowym autobusem marki Ikarus. Trasa poprowadzi przez główne ulice miasta. Przejazdy będą darmowe. Na pokładzie czerwonego autobusu zbierane
będą pieniądze do puszek wolontariuszy WOŚP.

Na sportowo i nie tylko
Podczas weekendu można skorzystać z wielu atrakcji. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Osoby, które uwielbiają czworonogi powinny wybrać się na spotkanie z psimi wolontariuszami. Najmłodsi mogą wziąć udział w zabawach, które zostaną zorganizowane specjalnie dla nich. Głodnych wiedzy zaprasza się na zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Spragnieni wrażeń powinny skorzystać z morsowania. Amatorzy sportu niech udadzą się na Turniej Siatkarskich. Wszyscy, którzy zgłodnieją i będą chcieli się posilić pomiędzy atrakcjami zaproszeni są na pyszną grochówkę. Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach znaleźć można na stronie wosp.czest.pl oraz na facebookowym profilu częstochowskiego sztabu WOŚP.

źródło: SZTAB WOŚP Częstochowa

 

 

 

 

 

 

 

  • nl
Najnowsze artykuły