Cztery osoby zatruły się śmiertelnie denaturatem. Prokuratura bada sprawę

04.04.2022

Cztery osoby zatruły się śmiertelnie denaturatem. Prokuratura bada sprawę

Podczas dwóch libacji alkoholowych, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w gminie Wręczyca Wielka, doszło do śmiertelnego zatrucia denaturatem aż czterech osób. Trzy kolejne trafiły do szpitala, a na temat ich stanu zdrowia pojawiają się sprzeczne informacje.

Do pierwszego zatrucia doszło 30 marca w miejscowości Pierzchno w gminie Wręczyca Wielka. Kryminalni z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej prowadzą postępowanie dotyczące śmierci 24-letniego mieszkańca tej miejscowości. Ciało mężczyzny zostało odnalezione około godziny 10.00 przez domowników, którzy zawiadomili służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie, natomiast kwestia, która również jest przedmiotem postępowania dotyczy faktu, iż tego samego dnia w godzinach popołudniowych i wieczornych z objawami zatrucia nieznaną substancją do szpitala trafili również ojciec i brat zmarłego, a następnego dnia kolejny z jego braci

Policjanci ustalili, że mężczyźni prawdopodobnie spożywali zakupiony legalnie denaturat. Dokładne okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez śledczych oraz częstochowskiego prokuratora. Oczywiście ze swojej strony przestrzegamy przed piciem alkoholu niekonsumpcyjnego, którego spożywanie może zagrażać zdrowiu i życiu. Niestety nie wiadomo, jaki jest stan pozostałych uczestników libacji z 30 marca.

Do kolejnego zatrucia doszło w sobotę 2 kwietnia. Po godzinie 23 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące śmierci mężczyzny, do której miało dojść w miejscowości Czarna Wieś w gminie Wręczyca Wielka. Na miejsce pojechali mundurowi z komisariatu policji we Wręczycy Wielkiej, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że zmarły mężczyzna to 55-letni mieszkaniec tej miejscowości.

Niestety w trakcie czynności realizowanych przez policjantów okazało się, że w budynku znajdowało się także ciało drugiego, 62-letniego mężczyzny, również mieszkańca Czarnej Wsi. Wobec tych okoliczności, na miejsce skierowano kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki, natomiast o zdarzeniu poinformowano częstochowskiego prokuratora, który również przyjechał na miejsce i kierował czynnościami realizowanymi przez śledczych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni przed śmiercią spożywali razem alkohol. Jak się okazało w imprezie uczestniczył również trzeci mężczyzna. 37-latek opuścił imprezę wcześniej, bo źle się poczuł. W domu wezwano do niego pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia życia. Wykonana zostanie sekcja zwłok, która ustali przyczyny śmierci mężczyzn, nie mieli oni bowiem żadnych obrażeń zewnętrznych. Nie wiadomo, czy śledczy połączą obydwie sprawy w jedno śledztwo.

  • TS
  • Fot. Pixabay
Najnowsze artykuły