Czy zwłoki znalezione w Żurawiu należą do Jaworka?

19.10.2023

Czy zwłoki znalezione w Żurawiu należą do Jaworka?

W minioną sobotę w lesie w miejscowości Żuraw jeden ze spacerowiczów natknął się na zwłoki. Teren, na którym znaleziono ludzkie szczątki, był kilkukrotnie przeszukiwany w związku z potrójnym zabójstwem, jakiego w 2021 roku dopuścił się Jacek Jaworek. Czy zwłoki znalezione w lesie należą do mordercy z Borowców?

Ludzkie szczątki w stanie daleko posuniętego rozkładu były zakopane na głębokości kilkudziesięciu centymetrów i pozostawały tam przez przez dłuższy czas. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła już śledztwo w sprawie zabójstwa mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Pobrane zostały próbki materiału i zlecono badania genetyczne.

Ze względu na fakt, iż teren, na którym znaleziono ludzkie szczątki, był kilkukrotnie przeszukiwany w związku z potrójnym zabójstwem, jakiego w 2021 roku dopuścił się Jacek Jaworek, w przestrzeni publicznej pojawiły się podejrzenia, że zwłoki mogą należeć właśnie do niego. Na obecną chwilę niewiele jednak wskazuje na to, by tak właśnie było.

– Na chwilę obecną te czynności, które były w sprawie wykonane, czyli oględziny zwłok, oględziny miejsca zdarzenia, porównanie znaków szczególnych czy wzrostu, nie wskazują na to, że zwłoki mogą należeć do Jacka Jaworka. – skomentował prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury okręgowej. Podkreślił jednak, że ostateczną odpowiedź na to pytanie udzielą oczywiście wyniki badań DNA, których możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu.

  • mz
Najnowsze artykuły