Dary od częstochowskich uczniów przekazane

21.03.2022

Dary od częstochowskich uczniów przekazane

Odzież, plecaki, pościel, żywność, herbata czy środki higieniczne znalazły się w paczkach, które trafiły do naszych wschodnich sąsiadów. Wszystko zebrały dzieci i młodzież w częstochowskich szkołach. Dary z wypełnionych po brzegi busów trafiły już do Charkowa, Chmielnica i Iwano-Frankiwska.

W czytelnie oznakowanych paczkach – z opisem miejsca przeznaczenia i zawartości – znalazła się m.in. odzież, plecaki, pościel, żywność, herbata czy środki higieniczne. Nad transportem czuwali dwaj przedstawiciele częstochowskiego samorządu, którym sprawy naszych najbliższych wschodnich sąsiadów – także mieszkających tam polskich społeczności – są szczególnie bliskie: zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak oraz naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. Obaj pojechali na Ukrainę z częstochowską pomocą już dwa razy – 11 marca z darami dla zaprzyjaźnionego z naszym miastem Berdyczowa, a 17 marca – dla Charkowa, Chmielnickiego i Iwano-Frankiwska.

Przypomnijmy: zbiórki w częstochowskich szkołach trwały od 28 lutego. Oprócz częstochowskich dzieci i młodzieży zaangażowane były w niej także m.in. Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”, Wspólnota Polska oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

  • kg
  • zdj. UM Cz-wa
Najnowsze artykuły