Defibrylator dla Olsztyna

20.09.2018

Defibrylator dla Olsztyna

Gmina Olsztyn otrzymała defibrylator. Urządzenie trafiło na ręce wójta gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego w ramach projektu prowadzonego przez Grupę Jurajską GOPR „Serce Jury”.

Popularnie nazywany skrótem AED (z jęz. ang:  Automated External Defibrillator – Automatyczny Defibrylator zewnętrzny), jest urządzeniem ratowniczym, którego użycie w sytuacji zatrzymania akcji serca, jest jednym z najbardziej skutecznych działań ratujących życie. Defibrylator ten jest w pełni automatyczny, dzięki czemu obsłużyć go może każdy – wystarczy postępować zgodnie wydawanymi przez urządzenie komunikatami głosowymi (wydawane są w języku polskim).
Jak podkreślił naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR Robert Pilarczyk, przekazanie defibrylatora dla Olsztyna jest nieprzypadkowe, ponieważ to jedno z najbardziej atrakcyjnych, a co za tym idzie uczęszczanych przez turystów miejsc na Jurze,  w związku z czym tego rodzaju działanie na rzecz bezpieczeństwa jest jak najbardziej uzasadnione.

– Chciałbym wyrazić słowa podziękowania za sfinansowanie defibrylatora. Dotychczasowe współdziałanie Gminy Olsztyn i Grupy Jurajskiej GOPR zaprocentowało kolejnym ważnym krokiem poprawiającym bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna i odwiedzających nasz teren turystów. Liczymy na dalszą dobrą współpracę – zaznaczał wójt Tomasz Kucharski.

Defibrylator znajduje się w specjalnej zielonej skrzynce, tuż przy wejściu do Urzędu Gminy. Idea jest taka, aby sprzęt mógł być użyty w każdej chwili przez dowolną osobę. Skrzynka nie jest zamknięta. Została natomiast wyposażona w system sygnalizacji jej otwarcia.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły