Do kogo powędrują olsztyńskie anioły?

11.10.2018

Do kogo powędrują olsztyńskie anioły?

Już po raz dwunasty Wójt Gminy Olsztyn wyróżni Statuetkami „Olsztyńskiego Anioła Stróża” osoby lub instytucje, które w sposób szczególny przyczyniają się lokalnej społeczności oraz dbają o rozwój i promocję Gminy Olsztyn.

Statuetki laureatom wręczy wójt Tomasz Kucharski podczas XI Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn, który odbędzie się 1 grudnia 2018 roku w Restauracji Jurajski Olsztyn.

Pomysł wręczania Statuetek zrodził w 2007 r. w trakcie powstawania siedmiometrowej rzeźby „Olsztyńskiego Anioła Stróża” witającej na „Pańskiej Górze” wjeżdżających do Olsztyna od strony Częstochowy. Święcony wówczas Anioł zaistniał również na statuetkach wykonanych przez artystę Mariusza Chrząstka. Podczas uroczystości święcenia wójt Tomasz Kucharski pierwszą statuetką wyróżnił twórcę „anielskiej” rzeźby – Jana Wewióra. Kolejnymi uhonorowani zostali pomysłodawca Elżbieta Kosielak oraz wspierający inicjatywę ks. proboszcz Ryszard Grzesik.

Przyznawanie Statuetek ma na celu uhonorowanie osób lub instytucji szczególnie zasłużonych dla Gminy Olsztyn za ich działalność, twórczość, aktywność czy też konkretne czyny, które w sposób znaczący wpływają na rozwój lub promocję Gminy Olsztyn. Statuetka może być przyznana osobie fizycznej, prawnej, instytucji, indywidualnie lub zbiorowo w następujących kategoriach: działalność społeczna i troska o człowieka; oświata, kultura i sztuka; sport i kultura fizyczna; gospodarka i przedsiębiorczość; promocja i turystyka; inne szczególne zasługi na rzecz Gminy.

Wnioski o przyznanie Statuetki mogą składać: Wójt Gminy Olsztyn, Radni Gminy Olsztyn, Rady Sołeckie z terenu gminy, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty.

Decyzję o przyznaniu Statuetki podejmuje Wójt Gminy Olsztyn na wniosek powołanej przez Niego Kapituły Statuetki.

Zgłoszenia kandydatów do Statuetki przyjmowane będą do  9 listopada 2018 roku w punkcie obsługi interesanta Urzędu Gminy Olsztyn.

  • oprac. Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły