Dom Księcia – nie będzie licytacji?

04.03.2023

Dom Księcia – nie będzie licytacji?

Kolejny przetarg na Dom Księcia zakończył się niepowodzeniem. Termin wpłacenia wadiów minął 23 lutego, a nikt nie zgłosił swojego zainteresowania. Co dalej?

Cena wywoławcza wyniosła 7,5 mln zł brutto, a wadium – 1,5 mln zł brutto. Kolejny raz nikt nie zgłosił chęci zakupu.
Nieruchomość jest objęta ochroną konserwatora zabytków poprzez wpis do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Dom Księcia wraz z otoczeniem posiada dostęp do pełnego uzbrojenia miejskiego. Przetarg miał odbyć się 27 lutego (poniedziałek) w sali sesyjnej UM Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13. W związku z brakiem wpłaty wadium nie doszło do wydarzenia.

Z ogłoszeniem i szczegółowymi warunkami przetargu na wymienione nieruchomości można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej zakładka ,,Urząd Miasta” /,,Nieruchomości”/ ,,Sprzedaż nieruchomości i lokali”.

Pierwsze postępowanie, które miało miejsce zakończyło się niepowodzeniem. Wtedy cena działek z kamienicą wynosiła 10,3 mln zł. Budynek, o którym mowa znajduje się w ścisłym centrum, tuż obok dworca kolejowego i autobusowego. Dom Księcia jest zlokalizowany pomiędzy aleją Wolności, ul. Jana III Sobieskiego i ul. Boya-Żeleńskiego.

Dom Księcia powstał ok. 1912 r. Powstał w wyniku zamówienie przez wielkiego księcia Michała Romanowa. Pierwotnie był przeznaczony dla urzędników rosyjskich. Od dłuższego czasu budynek jest wyłączony z użytkowania. W latach 2017-2018 przeprowadzono w nim niezbędne prace zabezpieczające. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 10,2 tys. m2, a kubatura 55 242 m3.

  • opr. nl
Najnowsze artykuły