Domowe kotłownie na cenzurowanym

09.01.2019

Domowe kotłownie na cenzurowanym

Częstochowscy strażnicy miejscy w 2018 roku przeprowadzili prawie 2000 kontroli domowych kotłowni. W blisko 360 przypadkach okazało się, że w piecach spalane są śmieci. 189 osób zostało ukaranych mandatami. Wobec 167 osób, szczególnie samotnych lub w trudnej sytuacji materialnej, strażnicy miejscy zastosowali pouczenia. Wobec 2 sprawców spalania śmieci wszczęto postępowania zmierzające do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Częstochowie.

W 2018 roku dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej otrzymali 3180 zgłoszeń w zakresie ochrony środowiska i gospodarką odpadami. Część pochodziła jednak od mieszkańców sąsiednich gmin. Częstochowska straż może kontrolować wyłącznie posesje na terenie Częstochowy. W sąsiednich gminach zgłoszenia dotyczące spalania śmieci w domowych piecach należy kierować do właściwych urzędów czy służb.

Przypomnijmy, że w 2017 roku na terenie województwa śląskiego weszła w życie uchwała antysmogowa, która zabrania palenia w domowych kotłowniach m.in. mułem, flotem, węglem brunatnym czy mokrym drewnem. Mimo licznych akcji edukacyjnych i profilaktycznych wiele osób nadal spala w swoich piecach śmieci i przyczynia się do powstania smogu.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły