Doprowadził do czołówki. Był pijany…

04.07.2019

Doprowadził do czołówki. Był pijany…

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 22-latek, który siedząc za kierownicą mazdy doprowadził do czołowego zdarzenia z toyotą. Pasażerka toyoty została zabrana do częstochowskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w Miedźnie na ulicy Częstochowskiej. Policjanci z kłobuckiej drogówki ustalili, że na łuku drogi, jadący w kierunku Kamyka, 22-letni kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem i przejechał przez oś jezdni, doprowadzając do czołowego zderzenia z toyotą. Jak się okazało 22-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Za kierownicą jadącej w kierunku Zawad toyoty siedział 34-letni mieszkaniec Wrocławia, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Jego pasażerka została zabrana do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się kłobuccy kryminalni. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. Usłyszał też policyjne zarzuty. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał liczyć się z konsekwencjami. Grożą mu: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, albo kilka lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły