Dotacje unijne będą tematem kolejnego „śniadania z przedsiębiorcami”

01.04.2024

Dotacje unijne będą tematem kolejnego „śniadania z przedsiębiorcami”

Już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „śniadanie z przedsiębiorcami”. Tym razem tematem rozmów będą dotacje unijne, jakie firmy mogą otrzymać na inwestycje, cyfryzację, OZE, eksport czy B+R.

Już 4 kwietnia prowadzący „śniadanie” przybliżą uczestnikom działania dotacyjne związane z konkretnymi programami:

1. działanie 1.8 innowacje cyfrowe w MŚP – Program Regionalny dla firm z województwa śląskiego,

2. ścieżka SMART – działanie modułowe na inwestycje, badania, cyfryzację,

3. promocja Marki Innowacyjnych MŚP – rozwój eksportu,

4. kredyt ekologiczny BGK – dotacja w formie dofinansowania inwestycji w zwiększaniu efektywności energetycznej firmy – termomodernizacja, wymiana urządzeń, linii technologicznych oraz instalacja OZE (Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021 – 2027).

– Prelegentem będzie Paweł Koćwin – założyciel firmy consultingowej Argo Navi, specjalizującej się w doradztwie biznesowym dla firm MŚP, pozyskiwaniu dotacji, wprowadzaniu firm do Polskiej Strefy Inwestycji. Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach na inwestycje, B+R oraz opracowywanie strategii rozwoju firm dla wielu branż. Specjalista w obszarze analizy i doradztwa w opracowaniu strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych i ich realizacji, szkoleń z zakresu rozwoju startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Akademia Trenerów Biznesu. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K. Koćwin Sp. K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport S.C – poinformował częstochowski magistrat.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym (ul. Wały Dwernickiego 117/121). Start o godz. 9:00.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizatorzy przypominają jednak, że aby wziąć udział w „śniadaniu” należy się zarejestrować za pomocą formularza na stronie internetowej www.arr.czestochowa.pl (w zakładce ,,Śniadania z przedsiębiorcami’’), maksymalnie do 2 kwietnia.

fot. UM Częstochowy

  • red.
Najnowsze artykuły