„Drogowskaz dla młodych”. II etap akcji odbył się w Wyrazowie

03.05.2022

„Drogowskaz dla młodych”. II etap akcji odbył się w Wyrazowie

W minioną sobotę w Wyrazowie odbył się II etap kolejnej edycji „Drogowskazu dla Młodych”, podczas którego młodzi kierowcy doskonalili swoje umiejętności prowadzenia pojazdu pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy. W kolejnym etapie, który odbędzie się na profesjonalnym torze wyścigowym w Tychach weźmie udział 10 zwycięzców II edycji.

– „Drogowskaz dla młodych” to akcja częstochowskiej drogówki, Automobilklubu Jurajskiego, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy, ratownictwa medycznego – Rescue Team, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Częstochowie i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie skierowana do młodych kierowców. W II etapie „rajdu”, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół średnich młodzi kierowcy musieli pokonać tor przeszkód oraz wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Brali też udział w pozorowanym zdarzeniu drogowym z udziałem straży pożarnej – informuje KMP w Częstochowie. W zmaganiach w Wyrazowie wzięło udział 20 uczniów, wyłonionych podczas eliminacji przeprowadzonych 25 kwietnia w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Do kolejnego etapu, który odbędzie się na profesjonalnym torze wyścigowym w Tychach weźmie udział 10 zwycięzców II edycji: Piotr Chaładaj, Adam Niepsuj, Sebastian Byczkowski, Kacper Olszewski, Andrzej Deska, Kamil Kowalkowski, Jakub Czaja, Adam Rutkowski, Marcin Mochol, Dawid Kukuła, Wymienieni uczniowie częstochowskich szkół średnich otrzymali nagrody i podziękowania od naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkomisarza Grzegorza Wilczyńskiego, Burmistrz Blachowni – Sylwii Szymańskiej oraz prezesa Automobilklubu Jurajskiego – Romualda Nowakowskiego.

Dzięki udziałowi w tego typu przedsięwzięciach organizowanych przez częstochowską drogówkę, młodzi kierowcy są bardziej świadomi konsekwencji związanych z brawurową jazdą samochodem, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy samych bezpiecznych podróży.

  • pn
Najnowsze artykuły