Dwa pawilony dla psiaków zostaną wyremontowane

13.05.2022

Dwa pawilony dla psiaków zostaną wyremontowane

Dwa obiekty w schronisku przy ul. Gilowej przejdą modernizację. Będzie to możliwe między innymi dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na zadania związane z bezdomnymi czworonogami w budżecie obywatelskim.

Modernizacja pawilonów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie składa się z dwóch części. Pierwsza, ta z puli Budżetu Obywatelskiego, dotyczy pawilonu 10 – czyli szpitala dla psów. Druga – pawilonu 13c. W pawilonie nr 10 przebywają chore psy w trakcie leczenia –  jest tam dla nich 13 boksów po dwóch stronach korytarza wzdłuż budynku (w tym dwie izolatki z osobnym wejściem i przedsionkiem) oraz pomieszczenie pielęgnacyjne. Z kolei w pawilonie nr 13c jest 17 boksów, także przedzielonych środkowym korytarzem, oraz pomieszczenie pielęgnacyjne.

Na liście prac do wykonania jest m.in. wymiana posadzek w boksach oraz w ciągu komunikacyjnym wraz z ich odwodnieniem, montaż ogrzewania podłogowego (z wymianą grzejników elektrycznych) oraz nowego oświetlenia w środku, a także wykonanie izolacji wodnej i termicznej ścian zewnętrznych w strefie przyziemia.

Przeznaczenie obu budynków po zakończeniu inwestycji nie zmieni się – będą użytkowane w taki sposób, w jaki odbywało się to dotychczas.

Jak na razie miasto czeka na wykonawcę tych zadań. Termin składania ofert na realizację prac przy ul. Gilowej mija 25 maja.

  • kg
Najnowsze artykuły