Dzielnicowy z Częstochowy dba o mieszkańców

22.01.2023

Dzielnicowy z Częstochowy dba o mieszkańców

62-letni mieszkaniec Częstochowy znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Na jego drodze stanął sierżant Oskar Janas – funkcjonariusz z Częstochowy, który nie zawahał się i wyciągnął do niego pomocną dłoń. Mężczyzna w każdej chwili może liczyć na pomoc swojego dzielnicowego. Policjant wspierał 62-latka także wtedy, gdy ten trafił do szpitala, o jego problemach powiadomił też instytucje pomocowe.

Sierżant Oskar Janas z Komisariatu I Policji w Częstochowie podczas jednego z obchodów dostrzegł 62-letniego mężczyznę, który potrzebował pomocy i wsparcia. Dzielnicowy nie zawahał się i wyciągnął pomocną dłoń ku niemu. Okazało się, że sytuacja starszego mężczyzny pogorszyła się w 2021 roku, gdy stracił pracę. Dodatkowo doszły do tego problemy ze zdrowiem i pogarszających się wzrok, co uniemożliwiło znalezienie nowej pracy.

Dzielnicowy regularnie odwiedza 62-latka. Pomaga mu w codziennych czynnościach, takich jak drobne zakupy. Policjant zadbał o poinformowanie odpowiednich instytucji pomocowych o losie starszego mężczyzny. Przed świętami Bożego Narodzenia, funkcjonariusz wspierał i kontaktował się z mężczyzną, kiedy ten trafił do szpitala. Dzięki zaangażowaniu policjanta mężczyzna na stałe otrzymał wsparcie z instytucji pomocowych i w dalszym ciągu może liczyć na pomoc i obecność swojego dzielnicowego.

– Przypominamy, że okres zimowy to czas, w którym szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na osoby starsze, schorowane, samotne czy bezdomne. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 986, 997 lub 112, albo przekazać taką informację za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czasem mały gest może uratować komuś życie – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

  • opr. nl
Najnowsze artykuły