Dzień Studenta na Politechnice Częstochowskiej!

18.11.2022

Dzień Studenta na Politechnice Częstochowskiej!

Międzynarodowy Dzień Studenta wypada 17 listopada. Dlatego też przez ostatni tydzień studenci Politechniki Częstochowskiej postanowili świętować! Z tej okazji odbyło się wiele różnych inicjatyw i wydarzeń, które umiliły trudny czas nauki.

Na Politechnice rozpoczęto świętowanie w poniedziałek. Wtedy na Wydziale Infrastruktury i Środowiska PCz odbyły się zajęcia integrujące studentów pierwszego roku studiów. W programie odbyło się rozwiązywanie kalamburów, sprawdzanie czy makaron spaghetti nadaje się na surowiec budowlany, tworzenie haseł reklamowych kierunków, które studiują i wiele innych… Niektórzy wzięli udział w grze terenowej, w trakcie której szukali sal wykładowych, dziekanatów i nauczycieli akademickich. Nowi studenci mieli również okazję do zapoznaniem się z ofertą kół naukowych, dowiedzieli się jak wygląda proces rekrutacyjny w ramach programu Erasmus+. Zadbano o inkluzyjność, zostały przedstawione zasady współpracy z Biurem ds. osób z niepełnosprawnościami.

Wtorek i środa to był czas trwania IV edycji Europejskich Dni Kariery. Podczas wydarzenia studenci mieli okazję do zaplanowania swojej przyszłej kariery. Chcąc sprawdzić, gdzie mogą te plany wykorzystać zapoznali się z ofertami firm z regionu częstochowskiego.

Wtorek był również dniem rozrywki. W Akademickim Centrum Klubu Politechnik wystąpił Teatr Studencki „Wyjście ewakuacyjne” z Centrum Nauki i Kultury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wszystko odbyło się w ramach projektu Żakart. To była dobra okazja do zdobycia wiedzy i krótkiego odpoczynku od codziennych obowiązków.

Politechnika Częstochowska może pochwalić się niemal 3 tys. studentów, z czego 10% to studenci z krajów innych niż Polska. To stawia uczelnię na pozycji najbardziej umiędzynarodowionej w regionie. Ostatni czas był okazją do pełnego zaprezentowania oferty uczelni, integracji studenckiej, a także na rozwianie wszelkich wątpliwości.

  • opr. NL
Najnowsze artykuły