Dziś rolnicy znów zablokują drogi. Utrudnienia potrwają wiele godzin [MAPA PROTESTÓW]

20.03.2024

Dziś rolnicy znów zablokują drogi. Utrudnienia potrwają wiele godzin [MAPA PROTESTÓW]

Dziś w całym kraju odbywają się kolejne protesty rolników. Drogi będą blokowane także w naszym regionie. Na terenie powiatu częstochowskiego protesty zaplanowano aż w siedmiu lokalizacjach. Trzeba liczyć się z wielogodzinnymi utrudnieniami. Sprawdźcie mapę protestów.

W powiecie częstochowskim rolnicy zaplanowali na dziś siedem protestów. Sporych utrudnień w ruchu w godzinach 7.00-19.00 należy spodziewać się szczególnie w tych miejscach:

– Rondo w Wyrazowie- przy DK nr 46- zjazd na A1 od godziny 7:00 do godziny 19:00,

– Skrzyżowanie Alei Wojska Polskiego z ulicą Warszawską w Częstochowie,

– Rudniki – DK nr 91C (cała droga w rejonie stacji paliw),

– Rondo w Kościelcu przy zjeździe na A1

– Rondo w Mykanowie przy Urzędzie Gminy

– Rondo w Św. Annie

– DK nr 43 w kierunku Kłobucka w rejonie zjazdu na A1

Policja zaleca wybrać alternatywne trasy, szczególnie kierującym pojazdami ciężarowymi. – Mieszkańcy powiatu muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach, które wystąpią we wskazanych miejscowościach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci w częstochowskiej drogówki – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

 

Utrudnienia na liniach MPK w Częstochowie

Kilka zapowiadanych blokad rolniczych w Częstochowie spowoduje m.in. opóźnienia na niektórych liniach autobusowych MPK. W związku z kilkoma blokadami rolniczymi na terenie Częstochowy, dzisiaj – 20 marca – trzeba liczyć się z utrudnieniami na niektórych liniach autobusowych. I tak do godz. 18.00 linia nr 12 nie wykonuje kursów wydłużonych do przystanku ,,Szybowa”, kończąc każdy kurs na pętli Gnaszyn Dworzec PKP.

Ponadto znaczne opóźnienia są spodziewane na liniach 14, 17, 20 i 30 –  ze względu na blokadę w rejonie węzła al. Wojska Polskiego-Warszawska na Aniołowie.

  • pn
Najnowsze artykuły