Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Juniorzy Młodsi obronili tytuł Mistrza Polski

30.04.2023

Juniorzy młodsi Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa rywalizowali w dniach 19-23 kwietnia w Kętrzynie w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Biało-zielona drużyna obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski, pokonując w meczu finałowym Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel.

Częstochowski zespół rozpoczął turniejowe zmagania od wygranej 3:0 z KS-em Wifama Łódź. Kolejnego dnia drużyna trenera Pawła Tomaszewskiego w trzech setach pokonała Enea Energetyk Poznań, a zwycięstwo 3:1 z AKS-em V LO Rzeszów AZS zapewniło biało-zielonym miejsce w najlepszej czwórce turnieju. W półfinale Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa bez straty seta pokonał Chemeko-System Gwardię Wrocław. W meczu finałowym AZS-owi przyszło się mierzyć z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Częstochowska drużyna pokonała rywala 3:0, broniąc tym samym tytuł mistrza kraju.

Nagrody indywidualne mistrzostw Polski zdobyło dwóch zawodników Eco-Team AZS Stoelze Częstochowa: Łukasz Dydzik – MVP turnieju oraz najlepszy atakujący, a także Igor Czerwik – najlepszy rozgrywający.