Ekonomia dla początkujących

09.04.2019

Ekonomia dla początkujących

Młodzież pięciu szkół ponadpodstawowych uczestniczyła w grze ekonomicznej zorganizowanej w ramach projektu ,,Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości.” Miejscem rywalizacji był Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego.

Celem zabawy pod hasłem ,,Chłopska Szkoła Biznesu” było zachęcenie uczennic i uczniów, aby spróbowali przyjąć rolę podmiotów uczestniczących w symulowanej gospodarce wolnorynkowej. Chodziło także o rozwijanie umiejętności społecznych i interpersonalnych. – Grający musieli zawierać ze sobą transakcje i przeprowadzać operacje gospodarcze obarczone ryzykiem ekonomicznym – symulację wygrały drużyny, które zgromadziły najwięcej majątku w pieniądzu i w dobrach materialnych – mówi Marcin Breczko z biura prasowego magistratu.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta.

Grę zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach i Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.

A oto wyniki rywalizacji:

I miejsce: Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
II miejsce: I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta
III miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

W rozgrywkach wyłoniono także najlepsze spółki zawiązane przez młodzież.

Projekt ,,Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” realizowany jest przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy we współpracy z partnerami biznesowymi, instytucjonalnymi i naukowymi.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły