Eliminacje do Mistrz Polski w Częstochowie

21.05.2018

Eliminacje do Mistrz Polski w Częstochowie

Częstochowa jest jednym z sześciu miast, w których odbywają się eliminacje do Mistrzostw Polski w grze KLASK. Częstochowscy miłośnicy tej planszówki spotkają się 27 maja w Multitapie Piwiarnia (al. NMP 31). Chętni wciąć mogą się zapisać.

KLASK to gra planszowa, magnetyczna, wymagająca wysokich zdolności zręcznościowych. Z pozoru wszystko wydaje się proste. Dwóch graczy steruje swoimi popychaczami za pomocą trzymaczy i uderzają w pomarańczową kulkę przesuwając ją po całej planszy. Celem w grze jest umieszczenie kulki w bramce przeciwnika. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 6 punktów, wygrywa! Trzeba jednak wykazać się ogromnym sprytem i przebiegłością – musimy przecież wywieźć współgracza w pole. Strategiczne myślenie, właściwa taktyka i uważne obserwowanie każdego ruchu przeciwnika to podstawa w grze KLASK!

Miłośnicy tego rodzaju planszówek wciąż mogą wziąć udział w eliminacyjnej rywalizacji. Nieznajomość gry to żadna przeszkoda – zasady opanujemy dosłownie w dwie minuty.

Turniej finałowy odbędzie się 28 lipca w Browarze Ułan w Poznaniu. Zwycięzca zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w Manchester.

  • kg
Najnowsze artykuły