21.05.2018

Eliminacje do Mistrz Polski w Częstochowie

Częstochowa jest jednym z sześciu miast, w których odbywają się eliminacje do Mistrzostw Polski w grze KLASK. Częstochowscy miłośnicy tej planszówki spotkają się 27 maja w Multitapie Piwiarnia (al. NMP 31). Chętni wciąć mogą się zapisać.

KLASK to gra planszowa, magnetyczna, wymagająca wysokich zdolności zręcznościowych. Z pozoru wszystko wydaje się proste. Dwóch graczy steruje swoimi popychaczami za pomocą trzymaczy i uderzają w pomarańczową kulkę przesuwając ją po całej planszy. Celem w grze jest umieszczenie kulki w bramce przeciwnika. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 6 punktów, wygrywa! Trzeba jednak wykazać się ogromnym sprytem i przebiegłością – musimy przecież wywieźć współgracza w pole. Strategiczne myślenie, właściwa taktyka i uważne obserwowanie każdego ruchu przeciwnika to podstawa w grze KLASK!

Miłośnicy tego rodzaju planszówek wciąż mogą wziąć udział w eliminacyjnej rywalizacji. Nieznajomość gry to żadna przeszkoda – zasady opanujemy dosłownie w dwie minuty.

Turniej finałowy odbędzie się 28 lipca w Browarze Ułan w Poznaniu. Zwycięzca zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w Manchester.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły