Exact Systems Hemarpol Częstochowa z pierwszym historycznym zwycięstwem w PlusLidze

07.11.2023

Exact Systems Hemarpol Częstochowa jako beniaminek rozgrywek zanotował w miniony poniedziałek pierwsze historyczne zwycięstwo w PlusLidze. W wyjazdowym spotkaniu zespół trenera Leszka Hudziaka pokonał wicemistrza Polski – Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Gratulujemy!

Otwierającą partię częstochowska drużyna przegrała, ale nieznacznie – 24:26, pokazując, że jest gotowa na zaciętą rywalizację. W drugim secie Exact Systems Hemarpol Częstochowa od początku objął prowadzenie, utrzymując przewagę aż do wyrównania przy stanie 18:18. Choć później zespół trenera Leszka Hudziaka czekała walka punkt za punkt, ostatecznie zakończyła się zwycięstwem 25:22. Zwyciężenie tej partii dodało błękitno-granatowym skrzydeł. Trzeci set rozpoczęli kapitalnie i prowadzili przez większość czasu. ZAKSA doprowadziła do wyrównania przy stanie 17:17. Po kolejnej walce punkt za punkt, ostatecznie Norwid zdobył dwupunktową przewagę i zwyciężył również i tę partię. Już wtedy częstochowscy zawodnicy wiedzieli, że historyczna wygrana jest na wyciągnięcie ręki i wykorzystali tę szansę, wygrywając ostatecznie z wicemistrzem kraju 3:1. MVP meczu został przyjmujący Norwida – Mateusz Borkowski.

Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek PlusLigi czeka częstochowian już w najbliższy czwartek. Zmierzą się wówczas na wyjeździe w zaległym meczu 2. kolejki z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.