Exact Systems Norwid przegrywa z Mickiewiczem Kluczbork

14.11.2021

Exact Systems Norwid odniósł porażkę w meczu Tauron 1. Ligi z Mickiewiczem Kluczbork. Osłabiony gospodarz przegrał 1:3, a gościom udało się wywieźć z Częstochowy komplet punktów.

To częstochowska drużyna była faworytem tego spotkania, mając na swoim koncie już cztery wygrane. Podopieczni szkoleniowca Piotra Gruszki zamierzali powalczyć z Mickiewiczem Kluczbork o piąte zwycięstwo w sezonie. Drużyna gości była jednak zbyt silna – rywale dobrze czytali grę gospodarzy i z pewnością na rękę była im absencja w zespole Exact Systems Norwid atakującego Tomasza Kryńskiego i środkowego Jarosława Muchy.  – Mickiewicz wygrał pierwszego seta 25:20, ale w drugim gracze trenera Piotra Gruszki wzięli się za odrabianie strat i po grze na przewagi doprowadzili do remisu. Zamiast iść za ciosem gospodarze z łatwością oddali rywalom trzecią partię do 15 i siatkarze Mickiewicza mieli zapewniony już 1 meczowy punkt. W czwartym secie trwała zacięta walka. Częstochowianie chcieli doprowadzić do tie-breaka i walczyć o zwycięstwo za 2 punkty. Tym razem na przewagi wygrali goście 26:24, którzy chwilę później mogli cieszyć się ze zwycięstwa i zdobytych 3 punktów – podsumowuje Marek Osuchowski z Exact Systems Norwid. Obecnie częstochowski zespół po dziewięciu rozegranych meczach, ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi. Zespół Mickiewicz Kluczbork odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie i dopisał trzy punkty do nazwy swojego klubu w tabeli. Ma ich teraz dziewięć i awansował z 14. na 13. pozycję.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 30:28, 15:25, 24:26)

Exact Systems Norwid: Biliński, Łapszyński, Zawalski, Wnuk, Długosz, Usowicz, Podborączyński (libero) – Mordarski (libero) – Kowalski, Gibek, Sługocki, Popiela.