Firma CTP podpisała umowę z Gminą Kłobuck. W planach duża inwestycja

29.03.2024

Firma CTP podpisała umowę z Gminą Kłobuck. W planach duża inwestycja

Firma CTP podpisała umowę z Gminą Kłobuck, dotyczącą budowy skrzyżowania drogi krajowej nr 43 z drogą publiczną 2KDL2 w miejscowości Lgota. Przyjęty projekt z zakresu rozwoju lokalnej infrastruktury jest elementem większych planów inwestycyjnych firmy CTP. Deweloper powierzchni produkcyjno-logistycznych ma bowiem w planach wybudowanie kompleksu przemysłowo-magazynowego w regionie. Realizacja inwestycji ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Cieszymy się, że firma CTP wybrała właśnie naszą gminę jako miejsce realizacji inwestycji. Są tu doskonałe warunki do prowadzenia biznesu – zarówno pod względem logistyki, jak i zasobów ludzkich. Nasza współpraca od początku układała się doskonale. Do inwestycji zrealizowany zostanie komfortowy dojazd w postaci dróg, które służyć będą wszystkim mieszkańcom naszej gminy i okolic. Ponadto dzięki rozwojowi firmy CTP w naszej gminie będziemy mogli liczyć na dodatkowe wpływy z podatków oraz setki nowych miejsc pracy dla mieszkańców. To dla nas szansa, żeby ciągle rozwijać się gospodarczo – podkreślił Jerzy Zakrzewski, Burmistrz Kłobucka.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie układ dróg gminnych wraz z realizacją skrzyżowania drogi krajowej nr 43 z drogą publiczną 2KDL2. Inwestorem przedsięwzięcia jest deweloper CTP, a projekt ma zwiększyć przepustowość ruchu na DK-43, jednocześnie łącząc planowany kompleks CTPark Częstochowa z najbliższą arterią komunikacyjną.

– Wchodząc na nowe rynki, staramy się szukać możliwości wsparcia lokalnych inicjatyw i potrzeb. Wynika to z naszej strategii biznesowej, mocno ukierunkowanej na rozwój infrastruktury wokół parków produkcyjno-magazynowych CTP. Gmina Kłobuck ma silny potencjał wzrostu napędzany niedalekim sąsiedztwem aglomeracji górnośląskiej. Sądzimy, że zainicjowane dziś zmiany w zakresie lokalnych dróg jeszcze bardziej wzmocnią dostępność komunikacyjną tego regionu i poprawią codzienny komfort mieszkańców – wyjaśnia Wojciech Kamiński, Regional Construction Director w CTP Poland.

Zatwierdzony projekt drogowy polepszy dojazd najemców do parku biznesowego CTP. Umożliwi

też realizację innych obiektów przemysłowo-logistycznych na tym obszarze, ponieważ wszystkie działki zlokalizowane wzdłuż drogi zyskają do niej dostęp. Aktualnie CTP prowadzi prace przygotowawcze związane z uruchomieniem procesu budowy parku biznesowego. Stanie on na terenie o powierzchni 20 ha zlokalizowanym nieopodal Częstochowy. Będzie to inwestycja typu cross dock, w ramach której powstaną dwa budynki dopasowane do potrzeb operatorów logistycznych i firm produkcyjnych – w sumie blisko 98 400 mkw. powierzchni najmu. Docelowo zatrudnienie będzie mogło tu znaleźć nawet kilkuset mieszkańców gminy i okolic.

Firma CTP, obecna na polskim rynku od 2022 roku, ma obecnie w portfelu 16 inwestycji na różnych etapach realizacji. Część z nich jest już gotowa do użytkowania. Na terenie województwa śląskiego deweloper wybudował dotychczas i oddał do użytku kompleksy CTPark Zabrze i CTPark Katowice.

fot. red.

  • Źródło: CPT
  • oprac. red.
Najnowsze artykuły