Firma Eltrox wsparła Miejski Szpital Zespolony

13.04.2020

Firma Eltrox wsparła Miejski Szpital Zespolony

Firma Eltrox wyposażyła SOR na Zawodziu w nowoczesną kamerę termowizyjną, służącą do pomiaru ludzkiego ciała. System ten będzie kontrolował wszystkich pacjentów, którzy przebywają na oddziale ratunkowym przy ulicy Mirowskiej. Wcześniej firma Eltrox okazała wsparcie Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu, wyposażając oddział zakaźny przy ul. PCK w specjalny system wizualno-głosowy do komunikowania się z pacjentami przebywającymi w izolacji.

Wszyscy pacjenci, którzy pojawią się na oddziale ratunkowym szpitala na Zawodziu są kontrolowani przez termowizyjną kamerę od 9 kwietnia. Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastową reakcję w przypadku pojawienia się osoby z podwyższoną temperaturą oraz zastosowanie odpowiednich procedur.

O szczegółach rozmawialiśmy z Michałem Adamusem z firmy Eltrox, który koordynował prace związane z tym projektem.

– Taki system wykorzystywany jest najczęściej w miejscach, gdzie mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzi np. na lotniskach, dworcach i właśnie w szpitalach. Specjalna termowizyjna kamera umożliwia szybki i dokładny pomiar temperatury ciała wielu osób jednocześnie. Urządzenie potrzebuje na to zaledwie jednej sekundy. W przypadku wykrycia odchyłów od normy (np. zbyt wysokiej temperatury) czujnik sygnalizuje ten fakt obsłudze. Sprzęt zwiększa bezpieczeństwo personelu szpitala, ponieważ pomiary dokonują się w bezpiecznej odległości do trzech metrów, bez konieczności zbliżania się do potencjalnie chorej osoby. W dodatku jest bardzo precyzyjnym urządzeniem – wyjaśnia Michał Adamus z firmy Eltrox.

Nowoczesny system pomiarowy to kolejny sprzęt, jaki firma Eltrox przekazała częstochowskim służbom medycznym w ramach walki z epidemią koronawirusa. Wcześniej oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. PCK został wyposażony w specjalny system wizualno-głosowy do komunikowania się z pacjentami przebywającymi w izolacji. Takie rozwiązanie m.in. pozwala pielęgniarkom na ograniczenie ilości zużywanych środków ochrony osobistej.

Eltrox to częstochowska firma zajmująca się szeroko pojętą branżą monitoringu, automatyki i elektroniki oraz systemami alarmowymi, która swoje wielkie serce okazała nie tylko podczas panującej pandemii koronawirusa.

-My jako firma, która zajmuje się sprzętem, służącym do ochrony i poprawy bezpieczeństwa, już wcześniej organizowaliśmy podobne akcje charytatywne np. “Bezpieczna szkoła”. Aby jeszcze bardziej móc pomagać ludziom, firma Eltrox postanowiła założyć fundację. Będzie ona nosić nazwę “Fundacja Eltrox – Razem Bezpieczniej” i w swoich statutowych założeniach będzie miała za zadanie nieść pomoc związaną z poprawą bezpieczeństwa.  Jesteśmy na etapie załatwiania ostatnich formalności i już niebawem będziemy mogli pomagać nie tylko w Częstochowie, ale w całej Polsce, w miejscach, gdzie mamy swoje oddziały – opowiedział nam o planach firmy Michał Adamus.

 

Maciej Gołębiowski – specjalista wsparcia technicznego firmy Eltrox o systemach termowizyjnych:

Huber Skórka – ratownik medyczny Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie o systemie termowizyjnym:

Montaż systemu termowizyjnego w Miejskim Szpitalu Zespolonym:

Mateusz Kurowski – specjalista wsparcia technicznego firmy Eltrox o pomocy WSS im. NMP w Częstochowie:

Specjalista chorób zakaźnych Lekarz Edyta Jezierska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie:

 

źródło: firma Eltrox

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły