Fortuna 1 Liga. Skra Częstochowa przegrała z Wisłą Kraków

22.08.2022

Choć piłkarze Skry Częstochowa dzielnie walczyli, niestety odnieśli porażkę w meczu wyjazdowym z Wisłą Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Sam trener Wisły Kraków na pomeczowej konferencji przyznał, że Skra Częstochowa bardzo dobrze grała w defensywie i wychodziła z groźnymi atakami, dopóki „Biała Gwiazda” nie zdobyła pierwszej bramki. Szkoleniowiec Skry Jakób Dziółka pogratulował Wiśle zwycięstwa i zdobycia trzech punktów. – Z przebiegu całego meczu trzeba stwierdzić, że Wisła miała dobre fragmenty i strzeliła nam trzy bramki. Myślę, że druga bramka w pewien sposób zamknęła mecz, bo to my zaczęliśmy sytuacją ze stałego fragmentu gry i też mieliśmy taki plan, żeby korzystać z tych sytuacji, które będą się pojawiały blisko pola karnego Wisły. Niestety ta bramka zamknęła nam plan, który ustaliliśmy sobie w przerwie. Myślę, że to było duże przeżycie dla moich piłkarzy – może nie wszystkich, ale większości – zagrać tutaj na stadionie Wisły. Gratuluję jeszcze raz Wiśle i przygotowujemy się do następnego meczu.Czy zagraliśmy zbyt bojaźliwie? Nie nazwałbym tego bojaźliwością, aczkolwiek rzeczywiście zakładaliśmy, że w pierwszych dwudziestu minutach będziemy mieli więcej piłki przy nodze po odbiorach na naszej połowie i będziemy grali w przestrzeni za plecami Wisły Kraków. Nie udawał nam się ten plan, ponieważ po odbiorze szybko traciliśmy piłkę i zdarzały nam się błędy własne. Drugą połowę chcieliśmy zagrać zdecydowanie inaczej, ale strata drugiej bramki spowodowała, że nie mieliśmy już tak dużego wpływu na mecz – podsumował trener Jakub Dziółka.

Wisła Kraków – Skra Częstochowa 3:0

1 – 0 – Luiz Fernandez 37′

2 – 0 – Mateusz Młyński 46′

3 – 0 – Konrad Gruszkowski 90 + 4′

Skra Częstochowa:

Jakub Bursztyn, Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Beniamin Czajka (84’ Szymon Michalski) – Rafał Brusiło (67’ Dawid Niedbała), Bartosz Baranowicz, Adam Olejnik (67’ Jakub Sangowski), Kamil Lukoszek – Przemysław Sajdak (46. Bartłomiej Babiarz), Damian Hilbrycht (84’ Kacper Łukasiak) – Filip Kozłowski

Wisła Kraków:

Mikołaj Biegański – Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Adi Mehremić, Krystian Wachowiak (92′ Marcin Barton) – Kacper Duda (84’ Wiktor Szywacz), Patryk Plewka – Mateusz Młyński (84’ Piotr Starzyński), Luis Fernandez (92′ Jakub Niewiadomski), Momo Cisse (66’ Konrad Gruszkowski) – Michał Żyro