Górnik Zabrze zagra z Rakowem – zapowiedź meczu!

19.04.2024

Górnik Zabrze zagra z Rakowem – zapowiedź meczu!

W piątek najciekawszym wydarzeniem dla fanów Górnika Zabrze, ale również neutralnych kibiców będzie pojedynek, w którym, aktualny mistrz Polski, czyli Raków Częstochowa zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy zagrają przed własną publicznością, jednak podopiecznych Jana Urbana nie można skreślać! Zapraszamy na zapowiedź tej rywalizacji w oparciu o wykorzystanie oferty zakładów bukmacherskich.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa w poprzednim sezonie nie pozostawił żadnych złudzeń i na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek wywalczył mistrzowski tytuł. W obecnej kampanii ta drużyna prezentuje się jednak zdecydowanie słabiej. Kluczowa zmiana, jaka dokonała się w Częstochowie, to przede wszystkim roszada na stanowisku trenerskim. Dawid Szwarga nie radzi sobie tak dobrze jak Marek Papszun, czego efektem jest wiele straconych punktów i duży dystans do lidera na kilka kolejek przed końcem.

Częstochowianie swoje ostatnie zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali 13 marca podczas wyjazdu do Kielc. Od tego czasu Raków zmierzył się z 2 beniaminkami, a także jednym potencjalnym kandydatem do walki o mistrzostwo. W tym czasie Krzyżowcy wywalczyli 3 remisy, a także przegrali jeszcze na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Nie są to wyniki odpowiednie dla drużyny, która walczy o tytuł. Raków powoli wypisuje się z walki o mistrzostwo, chyba że w ostatnich 6 kolejkach wywalczy komplet wygranych, ale nie będzie to łatwe zadanie patrząc na aktualną formę i terminarz.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami, które odbyło się w Zabrzu, zakończyło się zwycięstwem Górnika. Była to jednocześnie druga porażka z rzędu w wykonaniu Rakowa z tym przeciwnikiem. Ogólnie statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich przemawiają na korzyść podopiecznych Jana Urbana. Górnik Zabrze w ostatnich latach przegrał z tym przeciwnikiem 5 rywalizacji.

Statystyki:

 • Raków Częstochowa nie wygrał żadnego z 4 ostatnich meczów w Ekstraklasie.
 • Częstochowianie zaliczyli wynik z bramką obu stron w 4 kolejnych rywalizacjach.
 • Raków strzelił przynajmniej jednego gola w 7 kolejnych meczach.
 • Raków przegrał w 2 ostatnich meczach bezpośrednich z Górnikiem Zabrze.
 • Częstochowianie 5 razy pokonali tego przeciwnika od awansu do Ekstraklasy.

Górnik Zabrze

Górnik Zabrze to bez wątpienia jedna z najbardziej nieobliczalnych drużyn w obecnej kampanii. Podopieczni Jana Urbana kontynuują swoją dobrą dyspozycję w ostatnich tygodniach i po cichu dołączyli do walki o mistrzowski tytuł. Górnicy aktualnie mają na koncie 45 wywalczonych punktów, więc tracą 7 oczek do lidera, ale zaledwie po jednym punkcie do Rakowa Częstochowa czy Legii Warszawa. Strata Górnika do ligowego podium również nie jest wysoka, ponieważ wynosi zaledwie 3 punkty, czyli jest to dystans, który można odrobić w ciągu jednego weekendu. Zakłady bukmacherskie piłka nożna spodziewają się jednak, że ze wszystkich drużyn walczących o mistrzostwo, to właśnie Górnik Zabrze ma najmniejsze szanse. Podopieczni Jana Urbana na tym etapie sezonu mają 7 punktów straty do lidera, jednak biorąc pod uwagę, jak wygląda aktualny wyścig o mistrzostwo Polski, tak naprawdę wszystko może się jeszcze wydarzyć. Nawet scenariusz, w którym Górnik Zabrze zostaje nowym mistrzem Polski na koniec kampanii nie byłby tutaj niczym sensacyjnym – patrząc jakie rezultaty osiągają czołowe drużyny Ekstraklasy w ostatnich meczach.

Warto jednak podkreślić, że od czasu powrotu na ligowe boiska Górnik Zabrze prezentuje się bardzo dobrze, czego efektem jest aż 6 wygranych w Ekstraklasie. W ostatniej kolejce piłkarze Górnika Zabrze poradzili sobie przed własną publicznością starciu z innym rywalem, który znajduje się w walce o mistrzowski tytuł, czyli Śląskiem Wrocław. Była to jednocześnie odpowiednia reakcja na porażkę w poprzednim meczu domowym z Legią Warszawa.

Do końca tego sezonu piłkarze Górnika Zabrze zmierzą się jeszcze z 2 kontrkandydatami do walki o mistrzowski tytuł. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek w Częstochowie, gdzie zmierzą się z Rakowem, a następnie przyjdzie im jeszcze zagrać w ostatniej kolejce z Pogonią Szczecin w delegacji.

Statystyki:

 • Górnik Zabrze wygrał w 2 ostatnich meczach Ligowych.
 • Zabrzanie strzelili przynajmniej jedną bramkę w 4 ostatnich meczach Ekstraklasy.
 • Górnik Zabrze wygrał w 2 ostatnich meczach bezpośrednich z Rakowem Częstochowa.
 • Górnik dwukrotnie triumfował w ostatnich 4 meczach w Częstochowie.
 • Górnik Zabrze nie zachował czystego konta. W 2 ostatnich delegacjach do Częstochowy.

Jako analizować zakłady piłkarskie na to wydarzenie?

Oferta proponowanych kursów w zakładach piłkarskich na to spotkanie wskazuje, że zdecydowanie większe szanse na wygraną ma Raków Częstochowa. Aktualni jeszcze mistrzowie Polski zagrają przed własną publicznością, co powinno przemawiać na ich korzyść, ponieważ od czasów wznowienia rozgrywek nie przegrali żadnej rywalizacji przed swoimi kibicami. Raków rozegrał na swoim stadionie 4 mecze, w których zanotował 2 zwycięstwa, a także dwukrotnie remisował. Trzeba jednak podkreślić, że rywale byli z najwyższej półki, ponieważ rywalizowali między innymi z Lechem Poznań czy też Legią Warszawa. Kolejne wymagające starcie dla piłkarzy Rakowa Częstochowa odbędzie się już w najbliższy piątek.

Jeśli chodzi o naszą propozycją do obstawiania tej rywalizacji, to warto zwrócić uwagę na zakłady piłkarskie związane z bramką obu stron. Raków Częstochowa w każdym z ostatnich 4 meczów domowych w rundzie wiosennej strzelił przynajmniej jedną bramkę przed własną publicznością. Górnik Zabrze również wpisuje się w statystyki dotyczące potencjalnej bramki ze strony obu drużyn, ponieważ na koncie tej drużyny jest 5 kolejnych delegacji z takim rezultatem.

Potencjalnie ciekawą opcją do zaobserwowania w tej parze może być również zakład bukmacherski związany ze sporą liczbą bramek. 5 ostatnich delegacji z udziałem Górnika Zabrze zakończyło się rezultatem na powyżej 2,5 gola. Taka propozycja jest oczywiście dostępna w ramach oferty zakładów bukmacherskich na piłkę nożną. Pamiętaj, że zakłady internetowe są dostępne dla osób, które ukończyły 18 lat, a także dla miłośników sportu, którzy coraz chętniej z nich korzystają.

Sprawdź również inne newsy o sporcie w regionie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. posiada zezwolenie o numerze DAG9. 6831.4.2023 wydane na mocy decyzji Ministra Finansów z dnia 11 stycznia 2024, która upoważnia zarówno do urządzania i prowadzenia działalności zakresie zakładów wzajemnych przez Internet, jak i w punktach naziemnych.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej!

 • artykuł sponsorowany
Najnowsze artykuły