Hip-hopowe rytmy rozbujały Częstochowę

30.07.2018

Hip-hopowe rytmy rozbujały Częstochowę

Dziewiąta edycja częstochowskiego festiwalu Hip-Hop Elements za nami. Były koncerty, zawody oraz imprezy towarzyszące, które zwieńczyły występy gwiazd hip-hopowej sceny w amfiteatrze na Promenadzie Niemena.

Przez cztery dni Częstochową rządził hip-hop. Tegoroczny festiwal rozpoczął się już w czwartek w klubie Rura od Freestyle Battle”, czyli zawodów w składaniu rymów na żywo. Dzień później na placu Biegańskiego odbyły się zawody taneczne ,,Clash of the Titans Freeestyle Battle” z udziałem zawodników z całej Polski. Tego samego dnia w Odwachu wszyscy chętni uczestniczyli w warsztatach dj’skich prowadzonych przez Dj Falcona i Dj Vazee. Festiwalowy piątek zakończył się w Klubie Rura, gdzie sceną zawładnęli Włodi, Małpa i Dj 600V.

Najważniejsza część całego wydarzenia, czyli koncerty finałowe, odbyły się w sobotę w amfiteatrze na Promenadzie Niemena. Jako pierwszy na scenie wystąpił Dj Slim, zaraz po nim łódzki duet Dwa Sławy, a potem jeden z najbardziej utalentowanych raperów młodego pokolenia – Otsochodzi. W programie znalazł się także częstochowski wykonawca Sarius i Wspólna Scena – łączący wykonawców z różnych pokoleń. Jako gwiazda wieczoru wystąpił O.S.T.R.

Poprzednie edycje Hip-Hop Elements, które z roku na rok cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, wyraźnie pokazały, że kultura hip-hopowa ma w Częstochowie ma sporą rzeszę zwolenników. Dzięki współpracy miasta ze środowiskiem, hip-hop w większym stopniu wychodzi z klubów i jest dostępny dla wszystkich, np. na otwartych miejskich koncertach.

  • kg
  • zdj. UM Cz-wa
Najnowsze artykuły