I Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych

04.10.2018

I Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych

Piękne i barwne stroje, niepowtarzalny klimat – w Przyrowie 30 września odbył się I Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych Kół Gospodyń Wiejskich. Wzięło w nim udział aż 12 zespołów, które działają na terenie powiatu częstochowskiego.

Na przegląd zawitał zespół Koło Gospodyń Wiejskich „Blachowianki” z Blachowni, „Dąbrowianki”z Dąbrowy Zielonej, „Czerwone Szpileczki”z Lgoczanki, gm.Janów, Koło Gospodyń Wiejskich ze Skrzydlowa, gm.Kłomnice, Konopisk, zespół „Stokrotki” Skrajniwa Konstantynów, gm.Lelów, „Grabowianki” z Grabowej, gm.Mykanów, „Olsztynianki”z Olsztyna, „Zawodzianki” z Zawodzia i Kolonii Borek, gm.Poczesna, „Przyrowianki” z Przyrowa oraz „Mstowianki” z Mstowa i „Starczanki” ze Starczy.

Zespoły miały za zadanie zaprezentować jeden utwór. Oceniało je jury w składzie Lilla Deska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Zielonej, Dariusz Grabowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie oraz Renata Terlicka – Inspektor ds. kultury w Starostwie Powiatowym w Częstochowie

Po występach artystycznych, jury jednogłośnie przyznało jednakowe wyróżnienia dla wszystkich zespołów, które brały udział w przeglądzie. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody finansowe w wysokości 800 zł. Jej fundatorem był starosta częstochowski Krzysztof Smela. Nagrody wręczali oprócz starosty wójt gminy Przyrów – Robert Nowak i Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich – Bernadetta Niemczyk.

W wydarzeniu wziął udział gościnnie Zespół Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przyrowie. -Władze Powiatu Częstochowskiego  składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację I Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Kół Gospodyń Wiejskich na czele z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przyrowie kierowanym przez wieloletniego dyrektora – Dariusza Grabowskiego oraz Gminy Przyrów – czytamy na stronie Starostwa Częstochowskiego.

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły