Impreza dla fanów hip-hopu

26.07.2018

Impreza dla fanów hip-hopu

Najważniejsze w roku wydarzenie dla częstochowskich fanek i fanów hip-hopu potrwa od 26 do 28 lipca. Gwiazdą finałowego koncertu na Promenadzie Niemena będzie O.S.T.R., przed którym wystąpią m.in.  Sarius, Otsochodzi i Dwa Sławy. Festiwal to także zmagania w rymowaniu na żywo, zawody taneczne czy zgłębianie tajników warsztatu dj’a.

Impreza startowała kilka lat temu jako seria projekcji video w Klubie Politechnik, a jej celem była popularyzacja wiedzy o kulturze hip-hop.  Z czasem formuła znacznie się rozszerzyła, a festiwal – adresowany do wszystkich zainteresowanych hip-hopem – znalazł swoje stałe miejsce w kalendarzu dużych, letnich, plenerowych wydarzeń w Częstochowie.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w czwartek, 26 lipca, w Klubie Rura, gdzie na godz. 20.00 zaplanowano ,,Freestyle Battle”, czyli zawody w składaniu rymów na żywo.

Drugiego dnia – czyli w piątek, 27 lipca – na pl. Biegańskiego odbędą się zawody taneczne ,,Clash of the Titans Freeestyle Battle”, w których udział wezmą zawodnicy z całej Polski. Natomiast w Odwachu, o godz. 17.00, chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach dj’skich prowadzonych przez Dj Falcona i Dj Vazee. Festiwalowy piątek zakończy się w Klubie Rura, gdzie sceną zawładną Włodi, Małpa i Dj 600V.

W sobotę, w amfiteatrze na Promenadzie Niemena, odbędą się koncerty finałowe. Jako pierwszy na scenie wystąpi Dj Slim, zaraz po nim łódzki duet Dwa Sławy, a następnie jeden z najbardziej utalentowanych raperów młodego pokolenia –  Otsochodzi. W programie znalazł się także częstochowski wykonawca Sarius i Wspólna Scena – łączący wykonawców z różnych pokoleń. Na 21.00 zaplanowano koncert gwiazdy tegorocznej edycji –  O.S.T.R.

Za wizualizacje, podobnie jak w roku ubiegłym, odpowiadać będzie VJ VAN, a całość poprowadzą  Mikser, Dziker i Dj Slim.

Aktualne informacje o festiwalu, można znaleźć na Facebooku pod linkiem
https://www.facebook.com/HipHopElementsCzestochowa/

Program koncertu finałowego:

sobota, 28 lipca
17.00 DJ Slim
17.50 DWA SŁAWY
18.30 OTSOCHODZI
19.15 SARIUS
20.00 WSPÓLNA SCENA
21.00 O.S.T.R.

  • kg
Najnowsze artykuły