Inicjatywy Lokalne 2018 wystartowały w Hutkach

29.05.2018

Inicjatywy Lokalne 2018 wystartowały w Hutkach

W siedzibie KGW w Hutkach odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne poświęcone technice Decoupage. Były realizacją jednego z działań zaplanowanych w ramach inicjatywy ,,Tu nasza przyszłość , stąd nasze korzenie”. Prowadziła je mieszkanka Hutek, Anna Kołtun, która znana jest wszystkim ze swoich plastycznych i florystycznych zamiłowań.

Najliczniejszą grupę uczestniczek stanowiły członkinie KGW Hutki pod przewodnictwem Anny Bałdygi. Wśród nich były panie:  Sylwia Kołtun, Halina Ernt, Zofia Jagoda, Leokadia Grabowska, Elżbieta Pyrkosz,  Alfreda Harabas, Krystyna Cierniak, Irena Badora, Maria Beśka, Bożena Kowal, Anna Suchecka, Danuta Szymczyk i Stanisława Pyrkosz. Młode pokolenie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach: Klaudia i Bartosz Machoń, Zuzanna, Alicja i Bartosz Tekiela, Jakub Kowalczyk, Julia i Oliwia Jakubowskie.

Warsztaty stworzyły możliwość spotkania się kilku pokoleń i wspólną realizację artystycznych pasji mieszkanek wsi Hutki. Zgodnie z założeniami realizowanego projektu w miłej, twórczej i wesołej atmosferze lokalne środowisko integrowało się wokół kreatywnych działań artystycznych, których efektem było powstanie wspaniałych i kolorowych desek kuchennych. Do ich zdobienia wykorzystano głównie motywy kwiatowe, które wspaniale współgrają z obecną porą roku, wykonane deski mogą być ozdobą każdego wnętrza i wspaniałym prezentem.

Uczestnicy projektu wykazali się ogromną aktywnością, dzięki czemu stali się współtwórcami otaczającej rzeczywistości, włożyli własny wkład w kultywowanie rodzimych tradycji i promocję wsi Hutki. Właśnie takie spotkania pokazują celowość i głębszy sens  realizacji projektów będących wynikiem inicjatywy oddolnej, które aktywizują i łączą pokolenia, jednocześnie podnosząc poczucie przynależności do danej społeczności lokalnej i budzą postawy obywatelskie.

  • kg
Najnowsze artykuły