Inspirujące spotkanie dla kobiet w Częstochowie

26.09.2023

Inspirujące spotkanie dla kobiet w Częstochowie

W minioną sobotę odbyło się kolejne już Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej. Był to czas rozmów, czerpania inspiracji i wzajemnej motywacji. W spotkaniu wzięły udział zaproszone gościnie, które podzieliły się z słuchaczkami swoim przepisem na życie.

Forum odbyło się w jednej z auli Politechniki Częstochowskiej. Tam wygłoszone zostały wykłady i prezentacje, które nierzadko zahaczały o kwestie zdrowia psychicznego. Uczestniczki spotkania miały okazję posłuchać m.in. Katarzyny Kulik – motocyklistki, Agaty Kaczyńskiej – ekspertki ds. lotnictwa cywilnego czy Wioletty Podsiadlik – projektantki mody. Swoje prezentacje wygłosiły również Agata Wierny i Anna Tymoshenko – dwie kobiety związane z Urzędem Miasta Częstochowy.

Zainspirować się można było nie tylko słuchając zaproszonych kobiet, ale też konsultując się z ekspertami w ramach przygotowanej strefy psychologii człowieka. Na miejscu była również możliwość zakupu biżuterii, aromatycznych herbat czy pysznych wypieków i innych słodkości.

Forum zostało zorganizowane przez powstałe w 2019 roku Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Częstochowskiej. – Stowarzyszenie chce rozwijać swoją działalność także poza tym jednorazowym, dużym wydarzeniem, poprzez m.in. aktywizację i wspieranie kobiet niepracujących – w tym takich, które nigdy nie pracowały oraz takich, które musiały zrezygnować z aktywności zawodowej z powodu życiowych okoliczności. Więcej o organizatorkach można przeczytać na ich profilu na FB oraz stronie internetowej. – zachęca częstochowski magistrat.

Fot. UM Częstochowy/ Łukasz Kolewiński

  • opr. mz
Najnowsze artykuły