Intensywny czas w Filharmonii Częstochowskiej. Propozycje nie tylko dla dorosłych

30.11.2021

Intensywny czas w Filharmonii Częstochowskiej. Propozycje nie tylko dla dorosłych

Filharmonia Częstochowska w najbliższych dniach szykuje nie lada gratkę dla melomanów. Nie tylko dla tych starszych, ale również dla tych najmłodszych. Będą między innymi przeboje filmowe i musicalowe, znakomity muzyk Roman Kim, który gra na skrzypcach, które sam zaprojektował, a także najpiękniejsze piosenki z bajek.

  • 2 grudnia o godz. 19.00 w koncercie zatytułowanym ,,Na długie jesienne wieczory” Collegium Cantorum – wraz z maestro Januszem Siadlakiem i pianistą Jackiem Stawiarskim – sięgnie po przeboje filmowe i musicalowe. Można się spodziewać kompozycji Stinga, Stevie Wondera, Adele, ballad z Broadwayu i standardów jazzowych.

Bilety – 45 zł (normalny), 38 zł (ulgowy), 25 zł (UTW) – do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www.filharmonia.com.pl

  • Dzień później, w piątek, 3 grudnia o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Wojciecha Kilara odbędzie się kolejny koncert z cyklu “Wielcy skrzypkowie – dziedzictwo Hubermana”. Gwiazdą będzie skrzypek Roman Kim, uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych i biegłych współczesnych wirtuozów tego instrumentu. Muzyk ma już swój wkład w rozwój techniki gry na skrzypcach i poszerzenie granice tego, co można technicznie – a co za tym idzie: pod względem wartości muzycznej – osiągnąć na tym instrumencie.

W programie koncertu – ,,Koncert skrzypcowy D-dur” nr 1 op. 6 Paganiniego oraz ,,VIII Symfonia G-dur” op. 88 Dvořáka.

Bilety – 50 zł (normalny), 45 zł (ulgowy), 25 zł (UTW) – do nabycia w kasie Filharmonii oraz na www.filharmonia.com.pl

  • W niedzielę, 5 grudnia, o godz. 17.00 coś z myślą zwłaszcza o najmłodszych – czyli “Masz tę moc – najpiękniejsze piosenki z bajek. Koncert mikołajkowy”. Na koncert złożą się pamiętne piosenki znane z małego i dużego ekranu – wzruszające, zabawne, z pięknymi melodiami. Wykona je znana z telewizyjnych programów muzycznych wokalistka Aga Łazarczyk wraz z Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Można też spodziewać się, że na koncercie pojawi się… Mikołaj.

Bilety –  45 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (UTW) –  do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie  www.filharmonia.com.pl

  • kg
Najnowsze artykuły