Jacek Jaworek ukrywa się w Austrii? Wiedeńska policja ostrzega

17.12.2021

Jacek Jaworek ukrywa się w Austrii? Wiedeńska policja ostrzega

Już ponad pięć miesięcy trwają poszukiwania Jacka Jaworka. 52-letni mężczyzna 10 lipca 2021 roku zastrzelił w miejscowości Borowce pod Częstochową swojego brata, jego żonę i ich syna. Wiedeńska policja poinformowała, że Jaworek może się ukrywać w Niemczech lub Austrii.

Gdzie jest Jacek Jaworek poszukiwany za potrójne morderstwo w Borowcach pod Częstochową? Śledczy coraz mniej wierzą w hipotezę, że mógł się targnąć na własne życie. Coraz częściej skłaniają się natomiast ku wersji, że uciekł za granicę, a ktoś mógł w tym pomagać.

Jaworek w przeszłości pracował na zachodnie, m.in. w Niemczech i Szwajcarii. Świetnie zna język niemiecki, więc naturalne wydaje się, że do ukrywania wybrałbym się któryś z krajów niemieckojęzycznych. Potwierdziła to na Twitterze wiedeńska policja.

“52-latek podejrzany o zamordowanie trzech osób w Borowcach (Polska) w nocy z 9 na 10 lipca 2021 r. Podejrzany może przebywać w krajach niemieckojęzycznych – napisała na Twitterze wiedeńska policja, a jej rzecznik Markus Dittrich ostrzega mieszkańców, że Jaworek może być niebezpieczny.

Na razie nie wiadomo na ile te komunikaty wynikają z ustaleń austriackiej policji, a na ile są środkiem ostrożności.

  • TS
Najnowsze artykuły