Jacek Jaworek wciąż poszukiwany – czy Amerykanie pomogą?

29.09.2022

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany – czy Amerykanie pomogą?

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wystąpiła do Prokuratury Regionalnej w Katowicach o przedłużenie śledztwa w sprawie Jacka Jaworka o kolejne trzy miesiące. Trwa bowiem procedura uzyskania od prokuratury amerykańskiej dodatkowych informacji dotyczącej logowania się telefonu podejrzanego.

Przypomnijmy, że Jacek Jaworek podejrzany jest o zamordowanie swojego brata, jego żony i ich 17-letniego syna. W znalezieniu mężczyzny nie pomogła nawet czerwona nota Interpolu, która oznacza, że jest poszukiwany na całym świecie. Za wskazanie miejsca jego pobytu wyznaczona została nagroda w wysokości 20 tys. zł. Wciąż nie wiadomo, czy żyje, gdzie się ukrywa i jakie są jego losy.

Zwróciliśmy się do prokuratury w Stanach Zjednoczonych, by pomogli w uzyskaniu od globalnej firmy internetowej danych teleinformatycznych osoby posługującej się pewnym adresem poczty elektronicznej. To jednak zawsze trwa – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie
Mimo że do zbrodni doszło w lipcu ubiegłego roku, każdy doskonale pamięta rzeź w Borowcach pod Częstochową. Ta makabryczna zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Jednak mimo intensywnych wysiłków policji, nadal pozostaje ona dla wszystkich zagadką. Jacek Jaworek wciąż jest poszukiwany przez policję – wystosowano nawet list gończy, ale w dalszym ciągu nie udało się trafić na jego ślad. Prawdopodobną przyczyną tej tragedii były nieuregulowane sprawy spadkowe w rodzinie. Mogło dojść do kłótni o niepodzielony majątek po rodzicach między dwoma braćmi – 44-letnim Januszem, a 53-letnim Jackiem. Starszy z braci zanim wrócił do rodzinnego domu, pracował poza granicami kraju – w Szwajcarii, Austrii, Włoszech. Obecnie dom w Borowcach stoi pusty. Drugi z synów zamordowanego małżeństwa, 14 -letni Gianni zdołał uratować się przed śmiercią, uciekając przez okno – już dawno nie mieszka w rodzinnej wsi. Z informacji prokuratury wynika, że po przeprowadzeniu pewnych czynności, zaszła konieczność przeprowadzenia przesłuchań uzupełniających członków rodziny. Wszyscy mają nadzieję, że zagadka tej zbrodni wreszcie zostanie rozwiązana.

  • Teresa Szajer
Najnowsze artykuły