Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Śledztwo zostało przedłużone

07.04.2023

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Śledztwo zostało przedłużone

Śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi, który jest ścigany za zabójstwo trzech osób, zostało przedłużone do 20 lipca br. – Przyczyną przedłużenia jest oczekiwanie na uzupełniające materiały, o które zwróciliśmy się w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do władz amerykańskich – informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

 

Przypomnijmy, że Jacek Jaworek podejrzany jest o zamordowanie swojego brata, jego żony i ich 17-letniego syna. Do zbrodni doszło w miejscowości Borowce w lipcu 2021 roku. Prawdopodobną przyczyną tragedii w rodzinie Jaworków były nieuregulowane sprawy spadkowe. Mogło dojść do kłótni o niepodzielony majątek po rodzicach między dwoma braćmi – 44-letnim Januszem, a 53-letnim Jackiem. Starszy z braci zanim wrócił do rodzinnego domu, pracował poza granicami kraju – w Szwajcarii, Austrii, Włoszech. Obecnie dom w Borowcach stoi pusty. Drugi z synów zamordowanego małżeństwa, 14 -letni Gianni zdołał uratować się przed śmiercią, uciekając przez okno.

 

Co się stało z Jackiem Jaworkiem?

Jacek Jaworek poszukiwany jest listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, jak również wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu. Czerwona nota jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach swojego czasu wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało. Wciąż nie wiadomo, czy mężczyzna żyje, gdzie się ukrywa i jakie są jego losy. Już na wcześniejszym etapie śledztwa prokuratura zwróciła się do strony amerykańskiej o pomoc w celu uzyskania danych teleinformatycznych od globalnej firmy internetowej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Dane te zostały przesłane, jednak po ich przeanalizowaniu podjęto decyzję o tym, że powinny zostać jeszcze uzupełnione. W związku z tym zwrócono się o dodatkowe informacje, na które trzeba będzie jeszcze poczekać i stąd decyzja o przedłużeniu śledztwa.

 

 

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły