„Jak zostać smokiem?”. Premiera nowej bajki w Teatrze Mickiewicza

16.11.2023

„Jak zostać smokiem?”. Premiera nowej bajki w Teatrze Mickiewicza

Już w najbliższą sobotę 18 listopada premiera nowego spektaklu w Teatrze im. Adama Mickiewicza. „Jak zostać smokiem?” to propozycja dla młodych i dorosłych wielbicieli baśni i kultury japońskiej, a także dla tych, którzy o nich wiedzą jeszcze niewiele. Dla wszystkich tych, którzy w Teatrze poszukują dobrych i pozytywnych emocji!

„Jak zostać smokiem” to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią. – mówi reżyserka. Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię” – dodaje. To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co obecnie oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? W jaki sposób radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? I czy chłopakom wolno płakać?

Tekst i reżyseria: Karolina Okurowska-Wabnic, scenografia, kostiumy, projekcje multimedialne: Sebastian Siepietowski, muzyka: Maria Kępisty, choreografia: Agnieszka Klotzer, korepetycje wokalne: Marzena Lamch-Łoniewska, asystentka reżysera – Sylwia Karczmarczyk, asystentka scenografa: Kinga Melka

PREMIERA: 18 listopada 2023 roku, godz. 17.00, scena duża

Obsada:

Haruki – Mariusz Urbaniec (gościnnie)

Ayumi – Gabriela Bissinger (gościnnie)

Babcia – Czesława Monczka

Ludzie z wioski (Sachiko – Marta Honzatko, Youko – Małgorzata Marciniak, Kazuko – Sylwia Karczmarczyk, Misaki – Robert Rutkowski, Yoi, Momoka – Sylwia Warmus)

Wielka Lisica Zenko – Sylwia Warmus

Lisice Zenko: Małgorzata Marciniak, Marta Honzatko, Robert Rutkowski, Sylwia Karczmarczyk

Mekurabe – Małgorzata Marciniak, Marta Honzatko, Robert Rutkowski, Sylwia Karczmarczyk

Yuki Onna – Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak

Karpie – Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak

Smok/Tata – Robert Rutkowski

Inspicjent/sufler – Mariusz Korek

  • mat.pras.
Najnowsze artykuły