Jakie meble na odkryty taras?

30.03.2023

Jakie meble na odkryty taras?

Wypoczynek na świeżym powietrzu może być jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jaka nam się przydarza wiosną i latem. Jednak aby go sobie uprzyjemnić, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie meble wypoczynkowe, które będą zdawać egzamin w trudnych warunkach atmosferycznych. Ale czy wytrzymałe meble na odkryty taras mogą jednocześnie być eleganckie i stylowe? Jak dobrać meble na taras, żeby dobrze komponowały się z aranżacją? Z jakich materiałów powinniśmy wybierać meble na taras?
Odpowiadamy na te pytania. Przeczytaj, a dowiesz się wszystkiego na temat mebli na taras.

Luksusowe meble ogrodowe – które z nich sprawdzą się na tarasie?
Każdy taras jest inny i posiada odmienną aranżację. Jeden na podłodze będzie miał płytki, inny drewno, a jeszcze inny kamień. Otoczenie, jakie stworzymy sobie w tej niewielkiej przestrzeni, może być wypełnione bujną roślinnością, ozdobione eleganckimi donicami, nastrojowymi lampkami, może być wykonane w drewnie lub w minimalistycznym stylu i oszczędnej kolorystyce. To wszystko zależy od naszego indywidualnego gustu.

Luksusowe meble ogrodowe, które w swojej ofercie ma Cloveris, można z łatwością dopasować do wszystkich stylów wystroju – czy będzie to surowy, ale modny styl skandynawski, oszczędny minimalizm, wysmakowana klasyka, czy też pełen przytulności styl rustykalny. Cloveris oferuje meble z różnych materiałów: metalowe, aluminiowe, drewniane, z technorattanu oraz tworzywa sztucznego. Znajdą się tutaj komplety wypoczynkowe z kanapami i stolikiem, fotele ogrodowe, krzesła, ławeczki, stoliki rozsuwane, okrągłe, prostokątne, sofy i wiele innych.

Jakich mebli potrzebujesz na odkryty taras?
W zależności od tego, jak lubisz spędzać wolny czas i ile osób Ci towarzyszy, a także od metrażu tarasu, dostosuj meble do swoich potrzeb i możliwości. Na małym tarasie wystarczy nieduży stolik kawowy i komplet krzeseł, ewentualnie można zaopatrzyć się w sofę, jeśli ilość miejsca będzie wystarczająca. Na mały taras lub balkon można wybierać krzesła składane lub sztaplowane, to pozwoli na dużą oszczędność miejsca.

Posiadacze dużych tarasów nie muszą aż tak bardzo liczyć się z miejscem, co nie znaczy, że można tą przestrzeń przeładować niepotrzebnymi sprzętami. Na dużym tarasie świetnie sprawdzi się komplet mebli wypoczynkowych, składający się ze stolika i kanapy lub narożnika. Można dobrać do tego fotele lub dodatkowe krzesła. Zaopatrzenie się w gustowny leżak lub wiszący fotel da jeszcze więcej możliwości komfortowego spędzania wolnego czasu. Bez względu na to, czy masz mały czy duży taras, pomyśl o oświetleniu, które dodaje nastroju każdej aranżacji.

Meble z jakich materiałów sprawdzą się najlepiej?
Meble na odkryty taras muszą być odporne na chłód, wilgoć, promienie UV i wiele innych szkodliwych zewnętrznych czynników. Luksusowe meble ogrodowe od Cloveris wykonane są z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Na odkryty taras możesz wybrać meble aluminiowe, które są odporne na korozję i nie zmieniają swojego wyglądu podczas długoletniego użytkowania. Jeśli kochasz drewno, postaw na meble z drewna egzotycznego, teakowego, które jest niezwykle odporne na wilgoć, grzyby, pleśnie i insekty. Odpowiednio zaimpregnowane meble z drewna teakowego mogą służyć długie lata i wyglądają naprawdę elegancko.

Meble metalowe, idealne do nowoczesnych i loftowych wystrojów, również są odporne na pogodę, choć także wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdzi się technorattan, który przypomina naturalny rattan, ale jest o wiele bardziej odporny. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji, dobranymi do każdego materiału środkami i impregnatami. Warto też na jesień i zimę zabezpieczyć swoje meble, trzymając je w schowku lub choćby stosując pokrowce.

Zobacz luksusowe meble ogrodowe od Cloveris i stwórz bajkową przestrzeń na swoim tarasie!

  • KM
Najnowsze artykuły