Jaworek wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

06.12.2021

Jaworek wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Jacek Jaworek, który w lipcu zastrzelił trzy osoby w Borowcach, znalazł się na liście najbardziej niebezpiecznych przestępców poszukiwanych przez Europol i EFNAST (specjalna sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców).

Europol i EFNAST uruchomiły nową kampanię medialną. Na stronie EU Most Wanted znalazły się sylwetki 54 przestępców z Europy, którzy wciąż ukrywają się przed organami ścigania. Wśród nich jako jeden z trzech Polaków znajduje się Jacek Jaworek.

Organizatorzy akcji apelują do wszystkich, aby dokładnie zapoznali się ze stroną, bo mogą rozpoznać kogoś z przestępców. Od uruchomienia strony internetowej w 2016 r. coroczne kampanie odnotowują ciągły sukces. W sumie od 2016 r. zatrzymano 110 poszukiwanych, przy czym 41 zatrzymań było bezpośrednio związanych z informacjami, które pochodziły ze strony internetowej EU Most Wanted.

– U podstaw tej kampanii leży sprawiedliwość dla ofiar. Sprawdzając stronę internetową EU Most Wanted i przeglądając listę poszukiwanych, można przyczynić się do zatrzymania przestępcy i postawienia go przed sądem. Do tej pory zatrzymano 110 poszukiwanych. EUROPOL i krajowe organy ścigania potrzebują Państwa pomocy, aby chronić mieszkańców Europy – mówi Jean-Philippe Lecouffe, zastępca dyrektora wykonawczego do spraw operacyjnych Europolu.

Jacek Jaworek jest poszukiwany od blisko pięciu miesięcy. W nocy z 9 na 10 lipca zastrzelił we wsi Borowce pod Częstochową swojego brata, jego żonę i ich 17-letniego syna. Mężczyzna dostał zarzut do akt, ale wciąż nie został zatrzymany. Prokuratura zgromadziła w tej sprawie niezwykle bogaty materiał dowodowy. Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył 20 tysięcy zł nagrody za wskazanie miejsca pobytu Jacka Jaworka.

  • TS
Najnowsze artykuły