Jechał na podwójnym gazie, spowodował kolizję i uciekł

04.03.2024

Jechał na podwójnym gazie, spowodował kolizję i uciekł

W ostatnich dniach wszyscy po raz kolejny przekonaliśmy się, jak istotna jest reakcja w sytuacji zagrożenia, kiedy czyjeś życie może zależeć właśnie od nas. „Nie reagujesz – akceptujesz” to jedna z wielu kampanii społecznych, której celem jest wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa. O akcji przypomina Policja z Myszkowa, która w miniony czwartek zatrzymała kierowcę, mającego ponad 2 promile alkoholu we krwi.

W czwartkowe popołudnie na ul. Kościuszki w Myszkowie doszło do kolizji dwóch samochodów. –– Kierujący volvo 34-letni mieszkaniec Radomska w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu doprowadził do kolizji z pojazdem marki ford, po czym odjechał z miejsca – poinformowała KPP w Myszkowie. Na szczęście jeden ze świadków zdarzenia postanowił wsiąść do własnego samochodu i pojechać za sprawcą. – Po tym, jak mężczyzna został zatrzymany, szybko na jaw wyszedł powód jego ucieczki. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny – wyjaśniają funkcjonariusze policji.

Teraz 34- latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, poniesie także odpowiedzialność za spowodowanie kolizji.

Kierowco! Piłeś? – nie jedź!

Przy okazji tego zdarzenia Policja podkreśla, że decydując się na tak nieodpowiedzialne zachowania na drodze, narażamy siebie i innych uczestników ruchu na utratę zdrowia, a nawet życia. – „Nie reagujesz – akceptujesz” – pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości – apeluje Policja z Myszkowa.

  • red.
Najnowsze artykuły