11.07.2018

Jechał nieoświetloną drogą. Nie żyje

Tragiczny wypadek na ul Topolowej w Złochowicach. Kierowca osobowego renault potrącił rowerzystę, który jechał nieoświetlonym odcinkiem drogi.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, kilkanaście minut przed godziną 23.00. 30-letni kierowca renault, potrącił rowerzystę, który znajdował się na prostym nieoświetlonym odcinku drogi. Niestety 70-letni mężczyzna zginął na miejscu. Kierująca renault, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, był trzeźwy.

Na miejscu, w obecności prokuratora, oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki, wspólnie z technikiem kryminalistyki. Tragiczne zdarzenie zostanie poddane ocenie przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz stanu technicznego pojazdów, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Wszystkie osoby będące świadkami lub posiadające informacje w sprawie tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Przy tej okazji apelujemy do kierowców zachowanie koncentracji na drodze, a pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych i kamizelek także w obszarze zabudowanym – nawet tam, gdzie nie jest to wymagane przepisami.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły