Jechała przez Wręczycę. Na liczniku miała ponad 100 km/h

07.08.2018

Jechała przez Wręczycę. Na liczniku miała ponad 100 km/h

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne prawko. Tym razem straciła je 31-letnia kobieta, która na ul. Śląskiej we Wręczycy Wielkiej pędziła z prędkością 100 km/h. Wzmożone kontrole prędkości na DW 492 są prowadzone w związku ze zgłoszeniami, jakie policjanci otrzymują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z drogówki kilkukrotnie kontrolowali prędkość na ulicy Śląskiej we Wręczycy Wielkiej. Po raz kolejny wybór miejsca prowadzonych pomiarów nie był przypadkowy i wynikał ze zgłoszeń, jakie otrzymywali za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Z przekazywanych anonimowo zgłoszeń wynika, że kierowcy przekraczają tam dozwoloną prędkość. Podczas weryfikacji naniesionego zagrożenia mundurowi namierzyli poruszającego się z dużą prędkością forda. Samochód jechał w kierunku Kłobucka z prędkością powyżej 100km/h w terenie zabudowanym. Kierowcą okazała się 31-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Kobieta, która znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, została ukarana wysokim mandatem i punktami karnymi. Oczywiście, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano jej prawo jazdy, które otrzyma dopiero za trzy miesiące.

Z uwagi na to, że nadmierna prędkość i brawura są głównymi przyczynami wypadków drogowych, kłobucka drogówka kilka razy w ciągu każdego tygodnia prowadzi własne akcje mające na celu ujawnianie tych kierowców, którzy stwarzają największe zagrożenie na drogach tamtejszego powiatu. W swoich działaniach policjanci wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia kontrolno pomiarowe, w tym nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Poniżej prezentujemy film z akcji “Prędkość”. Mundurowi m.in. na DW-491 stosowali kaskadowy pomiar prędkości polegający na tym, że kontrole prowadzone były, na stosunkowo krótkich odcinkach drogi, aby zatrzymać, tych kierowców, którzy zwiększali prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontrolnego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły