Jelenia sielanka w podczęstochowskim lesie. Zobacz wyjątkowe nagranie Leśnego Kawalera

20.11.2023

Jelenia sielanka w podczęstochowskim lesie. Zobacz wyjątkowe nagranie Leśnego Kawalera

Zwierzęta są takie jak my. Ich zachowania często są bardzo podobne do naszych. Widać to szczególnie na tym nagraniu – mówi jego autor Dawid Popończyk, który prowadzi w serwisie YouTube kanał Leśny Kawaler.

Na nagraniu możemy zaobserwować: grupę rówieśniczą młodych jeleni, które ciągle się ze sobą bawią mimo, że nie są rodzeństwem. Utrzymują kontakt wzrokowy ze sobą oraz co jakiś czas zerkają na swoje mamy. Te z kolei są jedzeniem, ale co chwilę zerkają na swoje pociechy. Dorosły samiec jest natomiast spokojny i stonowany.

– Widać tutaj zatem, że zachowanie zwierząt determinuje ich wiek oraz życiowe doświadczenie. Młode jelenie wiedzą, że dba i odpowiada za nie jeszcze ich mama. To ona jest ostrożna i uczy ich życia. Wykorzystują zatem czas po to, by się ze sobą bawić. Samiec z kolei jest już nieco starszy. Widać, że jest spokojny i zajmuje się swoimi sprawami. Jest ostrożny. Wynika to z jego bogatszego doświadczenia życiowego. Oczywiście czasami zdarza się, że i dorosłe jelenie zaczynają szaleć, lecz to zdarza się oczywiście rzadziej. Wiele zależy od charakteru danego zwierzęcia. Niektóre są spokojne i ostrożne, by kolejne szalały w lesie i podskakiwały. Często wiele zależy też po prostu od chwili. Kiedy bowiem zwierzęta są po prostu najedzone i szczęśliwe potrafią to okazać i zacząć brykać – opisuje Dawid Popończyk.

Link do kanału w serwisie YouTube:
https://www.youtube.com/@LesnyKawaler

  • red.
Najnowsze artykuły