Jest zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa R.

25.02.2022

Jest zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa R.

Do częstochowskiego sądu wpłynęło zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu 52-letniego Krzysztofa R., który został zatrzymany w związku z zaginięciem matki i córki z Częstochowy. Sprawca, który wciąż nie przyznaje się do winy, usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa i bezprawnego pozbawienia wolności. W poniedziałek w Romanowie policja znalazła ciała dwóch kobiet i psa.

Krzysztof R. opuści areszt? 52-letni mężczyzna, który ma postawione zarzuty podwójnego zabójstwa połączonego z bezprawnym pozbawieniem życia oraz bezprawnej instalacji kamery w mieszkaniu zaginionej kobiety. Podejrzanego zatrzymano 13 lutego, a trzy dni później został on aresztowany na 3 miesiące.

Krzysztof R. od początku konsekwentnie nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Policja dzięki niezwykle intensywnym poszukiwaniom w poniedziałek 21 lutego 2022 roku odnalazła ciała dwóch kobiet i psa w lesie w Romanowie w powiecie częstochowskim, niedaleko trasy DK-91.

Wszystko wskazuje, że to ciała zaginionych kobiet, mimo że nie dokonano jeszcze identyfikacji zwłok. Rodzina nie podjęła próby identyfikacji, a wyniki badań DNA powinny być znane w przyszłym tygodniu. W środę wykonano sekcję zwłok kobiet. Wiadomo, że młodsza została uduszona. Jednoznaczne przyczyny śmierci starszej z kobiet nie zostały określone. Konieczne będą badania toksykologiczne i histopatologiczne.

  • TS
  • fot KMP w Częstochowie
Najnowsze artykuły