„Jurajska Garażówka” już w tę niedzielę. Tu kupisz szkło z Ząbkowic, wiekową porcelanę i ubrania vintage

10.02.2024

„Jurajska Garażówka” już w tę niedzielę. Tu kupisz szkło z Ząbkowic, wiekową porcelanę i ubrania vintage

Tu można znaleźć praktycznie wszystko, począwszy od niepozornego wazonika, który może okazać się designerską perełką z czasów PRL-u po unikalne ubrania vintage i płyty winylowe.  Już 11 lutego w Galerii Jurajskiej odbędzie się kolejna edycja „Jurajskiej Garażówki”.

 

Cykliczne wydarzenie, wzorowane na amerykańskich „garage sale”, dzięki któremu można za grosze kupić rzeczy z drugiej ręki, tym razem przyciągnie prawie 150 sprzedawców z Częstochowy i okolic – zapowiadają organizatorzy.

 

Wśród rzeczy, które będzie można upolować nie zabraknie prawdziwych staroci i antyków, przedmiotów vintage, czyli mający więcej niż 25 lat, a nawet nowych rzeczy za ułamek ceny, które okazały się nietrafionym zakupem lub prezentem.

 

– Wyprzedaż garażowa to tak naprawdę wielkie wietrzenie szaf, regałów, garaży i strychów oraz okazja do tego, aby pozbyć się nadmiaru rzeczy z domu lub – przeciwnie – wzbogacić swoją kolekcję o wyjątkowe przedmioty z minionej epoki – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej.

 

– Otwarty i sąsiedzki charakter imprezy sprawia, że każdy może tutaj pojawić się ze swoimi rzeczami. Oznacza to, że na „garażówce” nie spotkamy profesjonalnych handlarzy starociami, sklepów z antykami, a swoich sąsiadów, co dodatkowo czyni asortyment imprezy zaskakującym i nieprzewidywalnym – dodaje.

 

Dla kolekcjonerów to natomiast prawdziwa gratka. Tym bardziej, że na wyprzedaży garażowej w Jurajskiej już niejednokrotnie znajdowano prawdziwe skarby i wartościowe rzeczy. – Na „Jurajskiej Garażówce” coś dla siebie znajdzie zarówno kolekcjoner ceramiki art deco, szkła z Ząbkowic czy porcelany, jak również osoba, które zbiera np. monety, wojskowe pamiątki, zabytki elektroniki czy płyty winylowe – mówi Anna Borecka.

 

– To także raj dla wielbicieli mody vintage. Ubrania dominują na naszej imprezie. Można tu znaleźć zarówno ciuchy z lat 70-tych czy 80-tych, a nawet starsze, jak również modne ostatnio ubrania z początku lat dwutysięcznych. Nie brakuje także biżuterii, dodatków, nietuzinkowych butów czy ubrań upcycle, czyli odnowionych i przerobionych – dodaje.

 

Całość asortymentu dopełniają natomiast zabawki, różnego rodzaju gry, książki, płyty CD i DVD, mająca już swoje lata drobna elektronika, prawdziwe dzieła sztuki, a także rękodzieło lokalnych twórców. Garażowka organizowana jest w godzinach od 12.00 do 16.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

 

źródło: Biuro Prasowe Galerii Jurajskiej

 

  • Biuro Prasowe Galerii Jurajskiej
Najnowsze artykuły