Jurajska szykuje 3 dni atrakcji dla… geeków

24.04.2023

Jurajska szykuje 3 dni atrakcji dla… geeków

Cosplay, kultowe flippery z lat 80-tych, zawody esportowe, manga, komiksy i … pokaz walk Wikingów, a do tego wszystkiego influencerki Maggy Cosplay i Yukeshiro. Już w dniach od 28 do 30 kwietnia w Galerii Jurajskiej odbędzie się GEEK WEEK, czyli święto fanów popkultury, gamingu i fantasy.

Takiego wydarzenia w Częstochowie jeszcze nie było! Przez trzy dni w jednym miejscu będzie można znaleźć wszystko to, co tworzy dzisiejszą popkulturę i ekscytuje każdego geeka. Umożliwi to organizowany w Galerii Jurajskiej od 28 do 30 kwietnia GEEK WEEK, czyli targi popkultury.

– To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które w całości poświęcone jest kulturze masowej. Coś dla siebie znajdą na nim zarówno wielbiciele retro gier, planszówek, ale także fani esportu i gamingu. Ponadto, to czysta frajda dla każdego, kto pasjonuje się mangą, anime, komiksami, cosplay, a nawet światem wikingów i samurajów – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co konkretnie przygotowano? Podczas trzydniowej imprezy w Jurajskiej będzie można znaleźć kilka stref, które wypełnią atrakcje i dodatkowe imprezy.

I tak w przestrzeni retro gier pojawią się kultowe flippery i konsole z lat 80-tych i 90-tych. Będzie można spróbować swoich sił grając m.in. w Pac Man, Street Fighter czy Takken 3. Nie zabraknie też zawodów z nagrodami dla najlepszych. Mini turniej gry w Takken 3 rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę o godzinach 13.00 i 15.00. Z kolei rozgrywki Pac Man odbywać będą się od piątku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00 – informują organizatorzy.

Również w strefie esportu będzie można wykazać się sprawnością gracza w organizowanych tu turniejach gamingowych. Rywalizacja szykuje się także w strefie gier planszowych, w której pojawią się stanowiska z najpopularniejszymi planszówkami, a także w strefie mobilnego grania, w której odbędą się zmagania w grze wyścigowej. Pojawi się też stoisko Dance, Dance Revolution!, czyli japońskiej gry muzycznej, a także strefa zabaw dla najmłodszych geeków.

Uczestnicy GEEK WEEK będą mieli także okazję powiększyć swoje kolekcje. Wszystko za sprawą targów, jakie towarzyszą wydarzeniu. Znaleźć będzie można na nich m.in. komiksy i mangę, mystery boxy, gadżety związane z grami, pokemony dla kolekcjonerów, czyli Pokawave, zabawki z Pusheena, repliki ozdób Wikingów i Słowian, a także popularne merche. Całość dopełnią spotkania z ciekawymi ludźmi, w tym z pisarzem Leszkiem Bigosem, autorem m.in. „Zjadacza skór. Księgi 1-3”, który zawita do Jurajskiej w niedzielę o godz. 14.00.

Na sobotę, 29 kwietnia, zaplanowano natomiast konkurs cosplay. Osoby przebrane za postaci z gier, mangi czy komiksów o superbohaterach będą mogły zaprezentować swoje oryginalne stroje na specjalnie przygotowanej scenie i stanąć do rywalizacji. Oceniać będą je natomiast prawdziwe gwiazdy cosplay: Maggy Cosplay i Yukeshiro.

Początek wydarzenia o godz. 16.00. Poprzedzi je natomiast zaplanowany na 14.00 wykład poświęcony cosplay i Q&A z jurorkami. Prezentacjom towarzyszyć będą też pokazy związane z kulturą Azji. Dzień później, czyli 30 kwietnia, będzie można z kolei zobaczyć pokaz walk Wikingów. Start o godz. 13.00.

– Program całego wydarzenia jest niezwykle intensywny i naszpikowany różnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży, ale także dorosłych, spośród których można wybierać do woli. To prawdziwe święto „geek community”, a także każdego, kto chciałby dołączyć do tej rozrastające się społeczności pełnej pasji – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Wstęp na Geek Week jest bezpłatny. Atrakcje zaplanowano w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 21.00.

 

  • Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR
Najnowsze artykuły