Już dziś premiera singla sumi e.

26.10.2023

Już dziś premiera singla sumi e.

„Blizny” to opowieść o bólu i wstydzie, ale przede wszystkim o odnajdywaniu akceptacji i miłości do siebie poprzez dostrzeganie piękna w tym, co trudne. Duet „sumi e.” tworzy Krzysztof Kowalczyk – producent i rodowity częstochowianin oraz pochodząca z Krakowa wokalistka – Małgorzata Buracka. Oprócz tego, Krzysztof jest odpowiedzialny za grę na gitarze, klawiszach i synthach, a Gosia tworzy teksty.

Neofoklowy zespół, zaprasza do zapoznania się z ich twórczością i najnowszym dziełem. Pierwszy singiel, dystrybuowany przez wydawnictwo ART2 Music, ma swoją premierę już dziś – 26 października. Wszystkie kompozycje i nagrania powstały w Częstochowie.

Skąd biorą się pomysły i inspiracje tej utalentowanej dwójki?

„Pomysły do mnie… przychodzą. Czekam na moment, w którym czuję, że „muszę” sięgnąć po gitarę. I daję się ponieść. Nie oceniam. Nie analizuję. Po prostu gram, tak, jak czuję w danej chwili. Powstała w ten sposób muzyka, często zarejestrowana roboczym dyktafonem, trafia do Gosi. Za każdym razem udaje jej się zadziwić mnie wokalami i tekstami.” – pisze w mediach społecznościowych Krzysztof Kowalczyk.

Warto przyjrzeć się twórczości tej niezwykłej dwójki oraz zasłuchać w ich minimalistycznym, emocjonalnym świecie.

fot. archiwum sumi e.

 

  • Paulina Kubik
Najnowsze artykuły