Już dziś w Filharmonii Częstochowskiej charytatywny koncert gospel

30.03.2024

Już dziś w Filharmonii Częstochowskiej charytatywny koncert gospel

W Wielką Sobotę Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncert muzyki gospel. Nie będzie to jednak zwykły koncert, bo poza wybitnymi artystami, którzy tego wieczoru zaprezentują się na scenie, prowadzona będzie zbiórka na rzecz 8-letniego Pawła Kijaka.

Chłopiec zmaga się z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. – SMA – te trzy litery zmieniły nasze życie o 180 stopni. Zabrały marzenia o normalnym i spokojnym życiu, a Pawełkowi odebrały beztroskie i szczęśliwe dzieciństwo. Od momentu diagnozy życie całej rodziny  podporządkowane jest pod codzienną rehabilitację, wyjazdy do lekarzy specjalistów oaz pobyty w szpitalu – przyznają rodzice Pawła Kijaka i proszą o finansowe wsparcie dla ich syna. – Pawełek ma naprawdę ogromną szansę na samodzielność i o to będziemy walczyć. To wy możecie sprawić, aby ten cudowny uśmiech nigdy nie znikał z jego twarzy – dodają.

Na scenie Filharmonii Częstochowskiej wystąpi rumuńska grupa wokalna „Christall Sound” oraz polska grupa chrześcijańska „Pokolenia”. Koncert poprowadzi znana i ceniona aktorka, Anna Samusionek– Przygotujcie się na bardzo dynamiczne wykonanie muzyki z nurtu gospel. Pojawią się zarówno dobrze znane klasyki jak i autorskie pieśni artystów. Bardzo zależy nam, aby ten wyjątkowy czas świąt był jeszcze bardziej szczególny. Połączenie wspaniałej muzyki i pomoc komuś w potrzebie, będzie dobrym sposobem na spędzenie czasu – zachęcają organizatorzy: Chrześcijańska Służba Charytatywna “Blisko Serca”, Fundacja ADRA Polska oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w RP.

Koncert jest finałowym akcentem Chrześcijańskiego Festiwalu Form Artystycznych „Hosanna 2024″, który w gościnnych progach Filharmonii odbędzie się 29 i 30 marca. Muzyczne wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00 w Wielką Sobotę. Wstęp wolny.

 

  • opr. mz
Najnowsze artykuły