Już niebawem Senioralia!

06.10.2022

Już niebawem Senioralia!

Tak jak co roku Senioralia łączyć będą propozycje kulturalne z rekreacyjnymi. Stanowią one element miejskiego programu “Częstochowa wspiera seniorów”. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia będzie Izabela Trojanowska oraz Czesław Majewski wraz z gwiazdami telewizyjnego show “Śpiewające fortepiany”. Impreza odbędzie się już tradycyjnie w Hali Sportowej Częstochowa w dniach 21 i 22 października.

– Chcemy, żeby seniorzy poczuli się w Częstochowie wyjątkowi. Właśnie tym osobom winniśmy wdzięczność i szacunek. Dzięki nim mamy takie miasto. Na zakończenie zwykle proponujemy potańcówkę przy muzyce didżeja i muszę przyznać, że poprzednie edycje Senioraliów kończyły się takimi zabawami, jak nie widziałem nawet w czasach studenckich. Częstochowskim seniorom nie brakuje siły, energii i zapału. Po przerwie covidowej pewnie będzie podobnie – mówił podczas prasowego spotkania zapowiadającego „Senioralia” prezydent Krzysztof Matyjaszczyk
21 października, czyli w piątek w holu Hali Sportowej Częstochowa, będą to propozycje związane z aktywnością ruchową. Już o godz. 10.00 otwarte zostaną stoiska organizacji działających na rzecz seniorów. O godzinie 11:00 nastąpi uroczyste przekazanie kluczy do bram Miasta Częstochowy. Natomiast o godzinie 11:45 na arenie głównej będzie można wziąć udział w zajęciach Zumby Gold, gimnastyce ogólnorozwojowej czy ćwiczeniach służących dobrej kondycji kręgosłupa. O 13:00 przewidziany jest poczęstunek dla uczestników zajęć. Wstęp na imprezy pierwszego dnia jest bezpłatny. – Seniorzy to bardzo wymagający odbiorca i nie jest łatwo znaleźć odpowiednią ofertę, żeby byli zadowoleni. W poprzednich latach podnieśliśmy tak wysoko poprzeczkę, że trudno nam, jako organizatorom, znaleźć coś, co będzie jeszcze lepsze. Staraliśmy się seniorów w tym roku zaciekawić, stąd połączenie koncertu z programem autorskim, który ma zaskoczyć publiczność. Będą emocje, których nie da się opisać. Kto był, wie, o czym mówię -komentował zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. Drugi dzień, czyli sobota 22 października to dzień koncertowy. Pierwsza gwiazda Seniorali, która cieszy się od lat sympatią publiczności to Izabela Trojanowska. Występ przewidziany jest o godz.18:00. Piosenkarka, a zarazem aktorka kojarzona z roli Moniki Ross w serialu “Klan, w swoim dorobku muzycznym ma takie hity, jak “Wszystko, czego dziś chcę”, “Tyle samo prawd ile kłamstw”, “Pieśń o cegle” czy “Karmazynowa noc”. Po występie Izabeli Trojanowskiej zostaną wręczone nagrody w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”. Następnie na scenie o godzinie 20:00 pojawi się w roli gospodarza Czesław Majewski wraz z gwiazdami telewizyjnego show “Śpiewające fortepiany”. Będzie można posłuchać m.in. znakomitego duetu fortepianowego – Czesław Majewski i Janusz Tylman oraz solistów: Joanna Stefańska-Matraszek, Ireneusz Miczka oraz Malina Kowalewski Band, są to wirtuozi perkusji, skrzypiec, saksofonu i klarnetu. Na scenie będzie można zobaczyć towarzyszący muzykom zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner. Gwiazdy zaprezentują hity muzyki klasycznej, przeboje z operetek oraz standardy muzyki światowej. Usłyszymy więc m.in.: „Bolero” Ravela, „Czardasz” Montiego, „Can-can” Offenbacha, „Marsz turecki” Mozarta. Oczywiście tego sobotniego wieczoru nie zabraknie sporej dawki humoru,  jak przystało na Czesława Majewskiego. Od godz. 21:30 do tańca zaprosi DJ, który będzie puszczał muzykę.

 

PROGRAM:
21 października 2022 piątek (wstęp wolny)
10.00 Otwarcie stoisk organizacji działających na rzecz Seniorów
11.00 Uroczyste otwarcie i przekazanie kluczy do bram Miasta Częstochowy
11.45 ZUMBA GOLD
12.15 Gimnastyka Ogólnorozwojowa
12.30 Zdrowy Kręgosłup
13.00 Poczęstunek dla uczestników

22 października 2022 sobota (bilety)
17.00 Otwarcie bram HSC
18.00 Koncert Izabeli Trojanowskiej
19.30 Wręczenie nagród w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”*
20.00 Show “Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem!”
Czesław MAJEWSKI & Janusz TYLMAN
Malina Kowalewski Band
Joanna Stefańska-Matraszek – sopran
Ireneusz Miczka – baryton
zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner
21.30 Potańcówka przy muzyce DJ-a

 

 

 

  • Teresa Szajer
Najnowsze artykuły