Już w najbliższy weekend Motocyklowy Zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze

16.04.2024

Już w najbliższy weekend Motocyklowy Zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (20-21 kwietnia) na Jasnej Górze odbędzie się XXI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Ułana Zdzisława Peszkowskiego, w którym udział wezmą członkowie różnych klubów, organizacji, a także osoby niezrzeszone. Warto wybrać się na to wydarzenie, ponieważ pielgrzymki motocyklowe są zawsze bardzo widowiskowe.

– Głównym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Msza św. celebrowana przed Szczytem o godz. 11.00. Po niej nastąpi poświęcenie pojazdów. W sobotę planowane jest spotkanie z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim. Uczestnicy wysłuchają także koncertu muzycznego patriotyczno-historycznego w wykonaniu Dariusza i Bartosza Grzybkowskich. Spotkanie zakończy Apel Jasnogórski – podaje Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Organizatorem tej jednej z najważniejszych imprez motocyklowych w Polsce, Zlotu Gwiaździstego, jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Stowarzyszenie ma na celu organizowanie wyjazdów do miejsc mordu i pochówku Polaków, popularyzację prawdy historycznej o Golgocie polskich patriotów, którzy zostali zamordowani za wierność Ojczyźnie. Głównymi celami Stowarzyszenia jest pielęgnowanie polskich tradycji oraz udzielanie pomocy Polakom na terenie byłych republik sowieckich, budowane są szkoły, biblioteki i kościoły.

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły