Już w sobotę oficjalne otwarcie pierwszego w mieście krytego skateparku

01.02.2024

Już w sobotę oficjalne otwarcie pierwszego w mieście krytego skateparku

Ani zima, ani deszcz nie przeszkodzą już fanom sportów miejskich. W sobotę w Częstochowie odbędzie się oficjalne otwarcie pierwszego w mieście krytego skateparku. „Cityskate” to ponad 700 m2 ramp, poręczy i wielu innych przeszkód. To również miejsce, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów będzie można spróbować swoich sił w jeździe na deskorolce, BMX-ie, rolkach czy hulajnodze.

Pierwszy kryty skatepark w Częstochowie dedykowany jest ludziom, których łączy wspólna pasja. Cityskate ma być więc miejscem, w którym nie tylko będzie można doskonalić swoje umiejętności, ale także dzielić się doświadczeniem, wzajemnie się motywować i wspólnie tworzyć częstochowską scenę sportów miejskich.

Jak zaznaczają właściciele, Cityskate ma być tym miejscem na mapie Częstochowy, w którym pasja spotyka się z nauką. Po feriach rusza więc szkółka jazdy na deskorolce, rolkach i BMX-ie. Wkrótce do tego katalogu dołączą też zajęcia z jazdy na hulajnodze.

Nauka w Cityskate odbywać się będzie pod okiem doświadczonych instruktorów. Ci, którzy chcieliby sprawdzić się w jeździe na rolkach, mają okazję, by zrobić to pod okiem championa! Jednym z instruktorów jest bowiem Raku – Mistrz Polski i wielokrotny medalista w jeździe na rolkach. Od wielu lat prowadzi zajęcia – szkoli zarówno dzieci i dorosłych. Uczy też w akademii hokeja, wydaje jedyną w Polsce gazetę rolkową „RollerSk8Mag”, a do tego prowadzi kanał na YouTube – Raku Na Rolkach.

W kadrze instruktorów jest też Michał, który na BMX-ie jeździ od ponad 15 lat. Szkolenie innych nie jest mu obce – przez lata pracował na obozach BMX CAMP. Poza tym są jeszcze Kamil i Mati, którzy od najmłodszych lat związani są z deskorolką. To oni pomogą stawiać pierwsze kroki w skateboardingu.

Choć oficjalne otwarcie krytego skateparku przy ul. Rydza Śmigłego 36/38 odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12:00, to miejsce działa już od dziś. Przez cały okres ferii, a więc do 11 lutego, można z niego korzystać codziennie w godzinach 11:00-21:00 (za wyjątkiem najbliższej soboty).

 

fot. Cityskate Czewa

  • mz
Najnowsze artykuły